Samsung Gelecek Nesil Modellerinde 3.5 mm Kulaklık Jakını Kaldırmaya Hazırlanıyor!

AppleFoni olmamızı, diğer firmaların yaptıklarını “ÖZENTİLİK” olarak eleştirmemizi hep fanlık hatta bir adım öteye götürerek “YALAKALIK” olarak değerlendirenler oldu. Hep söyledik yine söylüyoruz akıllı telefon sektörüne yön veren firmadır Apple! Hele ki ortaya çıkan bu söylenti ile bunu daha net ve yüksek sesle söylemek gerekiyor.

müşteri hizmetleri

Eğer ki bir firma yapılamayanı risk alarak yapıyorsa bu büyük bir başarıdır! Agresif değişiklikler Apple’ın cihazlarında her zaman görülmüş ve bu değişiklikler diğer üreticiler tarafından da kısa sürede benimsenmiştir.

Samsung’a yakınlığı ile bilinen SamMobile’da yayınlanan bir haberde şirketin gelecek nesil modellerinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılmasının planlandığından söz ediliyor. Apple’ın 3.5 mm kulaklık jakını kaldırması tescilli lightning girişi ile birleştirmesi şimdilerde tepki çekiyor ancak gelecekte çok cazip olacağı da böylece belli olmuş durumda.

Steve Jobs’un yıllar öncesinde hayali olan bu jakın kaldırılması ile evrensel 3.5 mm kulaklıklarının yakın gelecekte artık çöp olacağı şimdiden görülebiliyor. Samsung’la beraber diğer Android tabanlı popüler akıllı telefon üreticilerinin de benzer politika izleyeceği açık.

Samsung’un 3.5 mm jakın yerine nasıl bir alternatif girişe yöneleceği, USB-C üzerinden bunu sunup sunmayacağı ise şimdilik belirsiz.

müşteri hizmetleri