İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung, İki Yeni Akıllı Saatini ve Yeni Nesil Gear IconX Kablosuz Kulaklığını Duyurdu

Samsung, iki yeni akıllı saatini ve ikinci nesil Gear IconX kablosuz kulaklığını duyurdu. Samsung’un iki yeni saati, kendisine münhasır LTE modemi ile ana satış noktası olarak nitelendirilmesi beklenen üçüncü nesil Apple Watch’un öngörülen lansman tarihinden sadece birkaç hafta öncesinde tanıtılmış oldu.

Yeni Samsung Gear Sport, yuvarlak 1.2 inç 360 x 360 AMOLED ekran ve 20mm kayış ile fitness odaklı akıllı saat olarak konumlandırılıyor ve Samsung’un en ince akıllı saatlerinden birisi. Geliştirilmiş bir arayüze, “askeri seviyede dayanıklılık” özelliklerine sahiptir ve mavi ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği ile alınabiliyor

İçinde 1.0GHz çift çekirdekli işlemci, 4GB depolama alanı, 768MB RAM, 300mAh pil, kalp atış hızı monitörü, ivmeölçer, jiroskop, barometre ve daha fazlasını içeren geleneksel sensörler var. Saat, Tizen işletim sistemini çalıştırıyor ve Android ve iOS cihazlarıyla uyumlu. Gear Sport için fiyatlandırma henüz açıklanmadı ve Samsung, yeni saatlerinin tatil sezonunda satışa sunulacağını açıkladı.

Samsung’un kırmızı ve siyah renk seçenekleri sunduğu Gear Fit2 Pro, şirket tarafından gerçek bir akıllı saat yerine geliştirilmiş bir GPS fitness bandı olarak tanımlanıyor. GPS izleme işlevi ve kavisli bir 1.5 inçlik 216 x 432 AMOLED dokunmatik ekrane sahip. Ayrıca, Dual Core 1.0GHz işlemci, 4GB depolama alanı, 512MB RAM, 200mAh pile sahip ve farklı bileklere uyması için iki farklı boyutta geliyor.

samsunggearfit2pro

199,99 dolar fiyatla satışa sunulan Gear Fit2 Pro, ön sipariş için 31 Ağustos tarihinde Amazon gibi perakendecilerde satışa sunulacak. Sevkiyatı ise 15 Eylül’de başlayacak.

Hem Gear Sport hem de Gear Fit2 Pro, kalp atış hızı izleme özelliği sayesinde Samsung’un geliştirdiği yüksek hassasiyete, su geçirmezliğe sahip ve yüzme kategorisinde kullanıcıyı takip etmeyi Speedo ile birlikte otomatik olarak tespit edebiliyor. Genel olarak her iki aygıtta sağlığa yönelik amaçlarla kişiselleştirilmiş sağlıklı yaşam planlarıyla birlikte sunuluyor.

Samsung’un duyurduğu bir diğer yeni giyilebilir aygıtı ise Apple’ın AirPods’larına eşdeğer olan Gear IconX kablosuz kulaklıklığının ikinci nesil versiyonudur. Samsung, yeni IconX kulaklık setlerinin daha hafif ve daha ergonomik olduğunu, bu yönü ile kulakta daha güvenli ve rahat olduğunu söylüyor. Siyah, Gri ve Pembe renk seçenekleri ile geliyor ve kişisel asistanı harekete geçirmek için özel jestlerle Bixby’yi destekliyor.

samsunggeariconx

Yeni Gear IconX’de pil ömrü uzatılmış (beş saate kadar müzik dinleme veya yedi saate kadar bağımsız çalışma), her kulaklık için 4GB dahili depolama alanı ve şarj kutusu mevcut. Gear IconX bu sonbaharda piyasaya çıkacak ancak fiyatı henüz açıklanmadı.