İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung İngilizce oldu Türkçe yapma

Yeni çıkan bir güncelleme veya arada bir çıkan güncellemelerden dolayı Samsung İngilizce oldu Türkçe yapma olmuyor diyenlerle her yıl karşılaşıyoruz. Bu sorun için Türkçe ve İngilizce dil ayarları yazımıza ekledik. Samsung dil ayarları Türkçe yapma seçeneği nereden yapılacağı yazının devamında bulacaksınız. İşte Samsung dil değiştirme ayarları….

En büyük cep telefon ve elektronik ürünleri üreten şirketlerin başında olan Samsung’ un ürettiği cihazlara her geçen gün yeni özellikler ve yeni dil destekleri ekliyor. Yazımızda Samsung dil ayarları resimli olarak hangi bölümden yapılacağını göstermeye çalışacağız.

Dünyanın her yerine satılan Samsung cihazlar, satıldığı bölgeye göre ve kullanan kişinin kendi diline göre ayarlanabiliyor. Her cihazında bulunan onlarca dil seçeneği ile telefonun ayarlarını değiştirebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Samsun cihazlarda, desteklenen dil ve dil türleri, cihazın bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Samsung dil değiştirme ayarları nasıl yapılır

Sahip olduğunuz Samsung cihazda, dünyada konuşulan birçok yerel ve resmi dile rastlayabilirsiniz. Bu dillerden, kendi dilinizi seçerek veya cihazda kullanmak istediğiniz dili seçerek cihazın tüm yazı ve metinlerini değiştirebilirsiniz. Bunun için cihazın ayarlar kısmına giriş yaparak, “Genel yönetim” sonra Dil ve giriş / klavye bölümüne gitmelisiniz. Dil ve klavye bölümünde bulunan dil seçeneklerine ilerleyerek, cihaza uygulamak istediğiniz dili bulmalı ve onu seçmelisiniz. Seçimi yaptıktan sonra kaydede basarak, cihazın dilinin değişmesini sağlayabilirsiniz.

Herhangi bir yazılı veya yazılımsal hata ile karşılaşmamak için, dil değişikliğinden sonra cihazınızı yeninden başlatmanız önerilir.

Samsung dil ayarlari Turkce yapma-7
Samsung dil ayarları Türkçe yapma
Samsung dil ayarlari Turkce yapma-8

Samsung dil değiştirme ayarları

Samsung Türkçe yapma

Örnek görseller Galaxy J7 Pro dil ayarlarından. İlk önce ayarlara girerek sırasıyla aşağıdakileri takip ediniz.

 • “General management”
 • “Language and input”
 • “Language”
 • Türkçe / Türkiye varsa seçin. Yoksa “Add language” dokunup Türkçe olanı seçin.
 • Türkçe dili ekleme sorunsuz ekran geldi ama varsayılan dil Türkçe olmuyor ise burada başka bir dil veya diller varsa kaldırın otomatik Türkçe olacak. Dil kaldırmak için sağ üstte “Delete” yazısına dokunun ve silinecek dili seçin.
Samsung dil ayarlari Turkce yapma-2

Samsung Türkçe yapma
Samsung dil ayarlari Turkce yapma-3

Samsung dil nasıl değiştirilir
Samsung dil ayarlari Turkce yapma-4

Samsung Türkçe nasıl yapılır
Samsung dil ayarlari Turkce yapma-5

Samsung İngilizce oldu Türkçe yapma
Samsung dil ayarlari Turkce yapma-6

Samsung İngilizce Türkçe çevirme

Samsung İngilizce oldu Türkçe yapma haberi işinize yaradıysa yorumlarınızı bekliyoruz. Samsung dil ayarları Türkçe yapma

4 Yorum

 1. umut umut 13 Ağustos 2019

  telefonum samsung c7 son güncellemeden sonra telefon yarı ingilizce oldu internette gördügün dil değiştirme yollarını yaptım fakat aynı telefonu carfursa dan almıştım yaptıgım arajtırmalara höre telefona extradan dil yüklemek gerek ama nekadar güvenli bilmiyorum o yüzden denemedim başka çaresi varmı yada yeni bir güncelleme olurmu

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 14 Ağustos 2019

   Yurtdışı cihaz olabilir.

 2. adem adem 3 Nisan 2019

  merhaba ; samsung c7 telefonumuz var aynı sorun var fakat Türkçe diller arasında çıkmıyor yardımcı olur musunuz

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri Yazar | 3 Nisan 2019

   Telefon yurtdışı mı?

Yorumlar kapatıldı.