İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung, iPhone 8’in Tek Ekran Paneli Üreticisi Oldu!

Apple’ın geçtiğimiz günlerde iPhone 8 için Samsung’tan 70 milyon OLED ekran panel siparişi verdiği bilgisinin ortaya çıkmasının ardından bugün, Samsung’un bu yıl Apple için tek OLED ekran paneli tedarikçisi olacağı bilgisi geldi.

Uçtan uca ekran, cam gövde ve yüksek fiyat etiketi ile büyük bir tasarım revizyonuna sahip olması beklenen iPhone 8’in, yeni bir görünüme sahip olması ile oldukça fazla satılması bekleniyor. Bu noktada Samsung, Apple’ın ekran paneli talebini karşılamak için büyük bir hazırlık içerisinde.

OLED ekranlı iPhone’un, Eylül ayında iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte tanıtılmasının ardından kısıtlı stokla satışa sunulacağı öngörülüyor. Çünkü Apple’ın beklenen rekor talebi ilk aşamada karşılaması mümkün değil. Bu durumun en büyük nedeni ise OLED ekran panelinin üretiminde zorluklar olarak gösteriliyor.

Uzmanlar bu yıl Apple’ın, LCD ekranlı ve fiziksel ana ekran düğmesine sahip 4.7 inç iPhone 7s ve 5.5 inç iPhone 7s Plus’ı tanıtacağına kesin gözüyle bakıyorlar. Öteki tarafta ise sanal ana ekran düğmesine sahip, 5.8 inç ila 5 inç arasında bir OLED ekrana sahip premium iPhone modelinin (iPhone 8, iPhone X v.s.) tanıtılması bekleniyor. Her üç iPhone modelinde de kablosuz şarj özelliğinin, geliştirilmiş su yalıtımının ve en az bir modelde yüz tanımayı destekleyen bir 3D sensörünün yer alması beklenenler arasında.

Ayrıca iPhone 8 ile birlikte kamera özelliklerinin geliştirilmesi, daha hızlı ve pil ömrünü daha iyi destekleyen bir A11 çipin, yeni nesil Touch ID’nin, ekranda True Tone özelliğinin yer alması gibi irili ufaklı pek çok yenilik bekleniyor.