Şimdi yükleniyor

Samsung Smart TV wifi internet ayarları

Samsung Smart TV wifi internet ayarları

Samsung Smart TV wifi internet ayarları

Son Güncelleme tarihi 9 Nisan 2019 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Samsung Smart TV wifi internet ayarları ve genel Smart TV internet bağlantısı nasıl yapılır resimli aşağıdan bakarak yapabilirsiniz. Özellikle bir model seçerek bilgi vermedik. QLED, SUHD, OLED, HD ve diğer serileri için kablosuz internet ayarları.

Film izlemek, internette gezinmek ve Smart Hub uygulamalarından en iyi şekilde yararlanmak için Smart TV internete bağlı olmalıdır. İnternet aracılığı sayesinde online içerikleri izleyebilir, var olan özellikleri kullanabilir ve TV’nize güncel ürün yazılım güncellemelerini indirebilirsiniz.

Smart TV internet bağlantı ayarları bazen çakışma yaşanmasından dolayı bağlantı yapılamayabilir. Bunun için modem kapatılır açılır veya elle ip dns tanımlanılarak çözülür.

Samsung Smart TV kablosuz internet ayarları

  • Kumandadan menüye giriniz.
  • Ağ sonra ağ ayarlarına geçin.
  • Kablosuz olanı seçiniz.
  • Wifi ağlarını ekrana geldi ise bağlanılacak olanın üstüne gelip menü ile onaylayın.
  • Wifi şifresini yazın.
  • Wifi WPS ile bağlanmak için modem WPS tuşuna basın ve televizyondan ağ ayarından WPS seçeneğini seçin.
Samsung-Smart-TV-wifi-internet-2 Samsung Smart TV wifi internet ayarları
Samsung Smart TV wifi internet ayarları
Samsung-Smart-TV-wifi-internet-3 Samsung Smart TV wifi internet ayarları

Samsung Smart TV kablosuz internet ayarları

Smart TV nasıl internete bağlanır?

Öncelikle Smart TV’nin wifi şebekesine bağlanın. TV’nin ayarlar menüsünü açın ve network (ağ) sekmesinden açık ağ ayarları seçeneğine dokunun. Bu menüler değişiklik gösterse de genelde aynı yollar izlenerek uygulanabilmektedir. Daha sonra ağ türlerinden kablosuz (wireless) özelliğini seçin. Mevcut ağınızı buradan bularak TV’nin internete bağlanmasını sağlayın. Bazı TV’ler internet hızlarında yalnızca 2.4Ghz ağları desteklediği unutulmamalıdır.

İnternete bağlanmak için seçtiğiniz şebekenin varsa şifresini girin ve tamam diyerek bağlantıyı gerçekleştirin. TV’niz ağ bağlantısını test edecek ve sorunları gösterecektir. Bitirmek için Kapat’ı seçin. Bunun dışında kablosuz ağda sorun yaşanması durumunda ikinci bir seçenek olarak kablolu ağ seçeneğini deneyerek internete bağlayabilirsiniz.

Bunun için One Connect kutusundaki veya TV’nin arkasındaki LAN bağlantı noktasına bir ethernet kablosu bağlayın. Daha sonra ayarlar ve oradan da ağ ayarlarını açmayı seçin. Bağlantı türlerinden kabloluyu seçin. Gerekli test işlemlerinden sonra Smart TV internet ayarları gerçekleşmiş olacaktır.

Smart TV internet ayarları sorunları için nasıl yapılır kategorilerimizden paylaşımlarımımız devam edecek

teknik destek