Samsung Şokta! Değişen, Güvenli Note 7’de Patladı

img_0705

Geçtiğimiz haftalarda Samsung Galaxy Note 7 cihazlarda yaşanan pil sorunu sebebiyle Samsung,cihazları yenileriyle değiştirmeye başlamıştı. Samsung yeni cihazlarda patlama sorununu olmadığını söylese de bugün yaşanan olay Güney Koreli şirketin Note 7 konusunda sıkıntılarının bitmediğini gösteriyor.

teknik destek

Bugün bir uçuş sırasında Samsung Galaxy Note 7 yanmaya başladı. Samsung’un güvenli diye verdiği Note 7’nin yanması sonucu yaralanan olmadı. Fakat Note 7’lerdeki sorunun tekrar ortaya çıkması şirkete olan güveni sarstı.

Verge’ye göre, patlayan Note 7’nin sahibi Brian Green cihazını 21 Eylül’de bir AT & T mağazasından değişim ile almıştı. Kutu üzerinde güvenilir olduğunu gösteren yeşil batarya simgesi olan Note 7, Samsung’un güvenirliğini teyit ettiği cihazlardan.

Green, Note 7’nin yanmaya başlamadan önce %80 batarya oranı sahip olduğunu ve kablosuz şarj aleti ile şarj ettiğini söyledi. Telefonu koyduğu yerde kül olduğunu farkeden Green, çok geçmeden sorunun telefondan kaynaklandığını anladı ve olaya müdahale edildi.

Samsung aşırı ısınma ve yanma problemlerinden dolayı bir milyondan fazla Galaxy Note 7 değişimi yaptığını belirtiyor. Yeni cihazların güvenilir olduğunu söylemesine rağmen bu tarz sorunların yaşanması Samsung için yeni bir felaket demek.

Samsung’un Note 7’yi iPhone 7’den önce tanıtarak Apple’ın satışlarını kırmayı hedeflerken başına böyle bir maddi felaket geldi. Bu kafayla giderse bence bu son felaketleri olmayacak.

müşteri hizmetleri

3 Comments

Comments are closed.