İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Türkiye, Note 7’lerin Kapatılmasını Talep Ediyor!

2 Ağustos’ta tanıtılan Galaxy Note 7’nin satışa sunulması sonrası Samsung’un başı ciddi anlamda sıkıntıya girmiş durumda. Pil kaynaklı patlama sorunu sebebiyle Eylül ayının başından beri ciddi anlamda hayati sorunlara sebep olan Note 7’leri toplatma ve satışlarını durdurma kararı alan Samsung, Türkiye için de verdiği kararı uygulama peşinde.

Samsung Electronics Türkiye yaptığı açıklama ile her ne kadar kullanıcı tarafında olduklarını savunsalarda, açıklamada yer alan bazı detaylar tüyler ürpertici diyebiliriz. Türkiye’deki kullanıcıların acilen Galaxy Note 7 Değişim Programı’na katılmalarını talep eden Samsung bununlada kalmayıp tüm Note 7 kullanıcılarının herhangi bir tehlikeli duruma karşı cihazlarını kapatmalarını talep etti.

Ülkemizde herhangi bir Note 7 patlama sorunu yaşanmadığını belirten Samsung Türkiye, BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile görüşme yaptıklarınıda açıklamaya dahil etmişler.

Değişim Programı’na katılan kullanıcıların yedek bir telefon kullanmaları gerektiğini belirten Samsung Türkiye, gerekirse kullanıcılarına yedek telefon sağlayacaklarınıda açıklamada belirtmiş durumda. Açıklamanın tamamına buradan devam ederek erişebilirsiniz.

Samsung’un küresel olarak başlattığı bu Değişim Programı’nın şirkete maliyetide az buçuk belli olmaya başladı. Şimdiden Samsung’un 5 ile 10 milyar dolar aralığında zarar ettiği tahmin ediliyor.