İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung üçgen içinde oklar simgesi kaldırma

Samsung üçgen içinde oklar simgesi nedir neden çıkıyor? Bazı telefonlarda bu simge ekran üstünde üçgen içinde oklar olarak görünürken, bazı modellerde ise avuç içinde oklar olarak görülmekte. Elde yukarı aşağı doğru ok olarak çıkan simge yeni modellerde görülüyor.

Aşağıda örnekte Galaxy J7′ den alınan görüntüde olduğu gibi avuç içerisinde oklar şeklinde çıkmakta. Üçgen içinde oklar işareti ise eski telefonlarda çıkıyor.

Telefon ekranının üstündeki üçgen simgesi sadece Samsung’ a özel değil. Diğer Android olan telefonlarda da görebilirsiniz. Samsung üçgen içinde oklar nedir?

Samsung ucgen icinde oklar simgesi kaldirma-5
Ekranda üçgen simge neden çıkar?

Samsung üçgen içinde oklar nedir?

Bu simge yanlış hatırlamıyorsam veri tasarrufu işareti. Test için J7 Pro’ da açıp kapattık ve bu işaretin ekran görüntüsünü sizlerle paylaştık.

Bazı kişilerde güncellemeden sonra ekranda üçgen işareti çıktı diye yazmışlar. Bu seçenek kapalı durumda olur ama güncelleme tetikliyor olabilir. Ya da açma önerisinde bulunulduğunda yanlışlıkla açılıyor olabilir.

Ekrandan üçgen simgesi nasıl kaldırılır?

Önereceğimiz iki öneriden birini deneyebilirsiniz. İlk olanı ekrandan yukarıdan aşağıya doğru parmağınızla çekmeniz. İlkinde tam seçenekler çıkmaz. Bir daha çektiğinizde çıkacak. Sonra yana doğru kaydırın ve “Ultra veri tasarrufu”nu kaldırın.

İkinci öneri ise ayarlardan yapılmakta. “Cihaz bakımı” / “Ultra veri tasarrufu” bölümünden işlem yapınız.

Samsung ucgen icinde oklar simgesi kaldirma-2
Samsung üçgen içinde oklar simgesi kaldırma
Samsung ucgen icinde oklar simgesi kaldirma-3

Samsung üçgen içinde oklar nedir?
Samsung ucgen icinde oklar simgesi kaldirma-4

Ekrandan üçgen simgesi nasıl kaldırılır?