İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung USB-C Bağlantılı Yeni Nesil Taşınabilir SSD T3’ü Duyurdu

Las Vegas’da gerçekleştirilen CES 2016 (Tüketici Elektroniği Fuarı)’da Samsung SSD T3’ü duyurdu. Samsung SSD T3 ile bir ilki gerçekleştirerek USB B portunun yanı sıra USB-C 3.1 portunun da yer aldığı dahili ilk SSD’yi duyurmuş oldu.

teknik destek

Bu yıl ki CES’te pek çok şirket USB-C bağlantı portlu cihazlarını tanıtarak yeni nesil USB girişinin popülaritesini arttırma yolunda büyük bir adım atmış oldular. Apple’ın 12 inç yeni MacBook’da USB-C bağlantı portunu kullandığını hatırlatalım. Samsung’un SSD T3’nün de Apple’ın yeni MacBook’u ile doğrudan uyumlu olduğunu belirtelim.

Samsung’un taşınabilir SSD T3’ü gümüş ve gri alüminyum renklerden oluşuyor. Dahili olarak SSD T3 2.5 inç SATA sürücülerde kullanılan SSD TurboWrite teknolojisine sahip. SSD T3 sıralı okuma sunuyor ve saniyede 450 MB’a varan yazma hızına sahip.

Piyasadaki pek çok sabit disklerden daha dayanıklı yapısı ile SSD T3 şimdiden adından büyük söz ettirmiş durumda. Özellikle SSD T3 ne kadar yüksekten düşerse düşsün zarar görmüyor. Samsung düşme yüksekliğinden öte (2 metreye kadar aslında) düştüğünde 1.500 kg’a kadar olan tepki kuvvetine dayanabileceğini söylüyor.

SSD T3, 250 GB, 500 GB, 1 TB ve 2 TB olmak üzere dört tip depolama kapasitesi ile geliyor. AES 256 bit şifreleme desteğine de sahip olan SSD T3 51 gram ağırlığında ve 74mm x 58mm x 10.5mm ölçülerinde.

Samsung henüz SSD T3 için bir fiyat açıklamadı ve yeni nesil taşınabilir SSD’nin Şubat ayından itibaren satışına başlanması bekleniyor.

teknik destek

Bir yorum

  1. murat murat 17 Aralık 2016

    merhaba. macbook pro kullanicisiyim. samsung t3, ssd upgrade icin uygun olur mu acaba?

Yorumlar kapatıldı.