İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung ve LG iPhone 8’in Ekranını Üretmek İçin Kapışıyorlar

iPhone 8’de OLED ekran kullanılacağına dair iddialar her geçen gün artarken bugün Samsung ve LG’nin iPhone 8’e ekran üretebilmek için adeta kapıştıkları ortaya çıktı.

teknik destek

İki rakip firma bu rekabeti “tamam mı devam mı?” felsefesine dönüştürmüş durumda. Her iki şirket OLED üretim kapasitelerini artırmak için önemli miktarda yatırım yaptılar. Piyasadaki küçük ve orta ölçekli OLED ekranların neredeyse % 95’ini üreten Samsung bu pazarın lideri durumunda. Koreli şirket OLED ekranlar için 5 milyar dolar daha yatırım yapıyor.

LG ise yarısı esnek OLED ekranlar olmak üzere büyük yatırımlar yaptı. Şirket 4.5 milyar dolar civarında OLED fabrikalarına yatırım yaptı. LG ayrıca önümüzdeki yılın ilk yarısında Paju’da dünyanın en büyük OLED ekran panellerinin üretimine başlayacak. Bu işe toplam 10 milyar dolar harcayacak.

Sadece Samsung ve LG iPhone 8’in OLED ekranlarını üretmek için rekabette değil. Sharp’ı satın alan Foxconn da OLED ekran fabrikaları kuruyor. Üç firmanın rekabetinden bakalım kim galip çıkacak. Umarız iPhone 6s’te ortaya çıkan iki farklı işlemci ve iPhone 7’de ortaya çıkan iki farklı LTE Modem sorunu tarzı bir sorun OLED ekranlar konusunda yaşanmaz.

teknik destek