Samsung’da Deprem! Şirketin Adı Bu Sefer Rüşvete Karıştı!

Samsung Logo

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son bir yıldır sürekli sorunlarla gündemde. En son Note 7’de meydana gelen pil sorunları yüzünden gündemden düşmeyen şirket, şimdi de Başkan Yardımcısı ve veliahdı olan Lee Jae-yong için 12 yıl hapis cezası istemi ile gündemde yer buldu.

teknik destek

Lee Jae-yong

Eski Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye’nin yetkilerinin elinden alınmasına neden olan yolsuzluk ve siyasi nüfuz skandalına yönelik başkent Seul’de görülen davada, özel yetkili savcı Park Young Soo, Samsung yetkililerinin Başkan Yardımcısı Lee’yi korumak için yalan ifade verdiğini açıkladı.

Lee’nin, eski Devlet Başkanı Park’ın yakın arkadaşı olan Choi Soon-sil’le bağlantılı vakıflara 38 milyon dolar rüşvet vermekle suçlandığını hatırlatan savcı, Samsung’un Devlet Başkanı’na rüşvet vermesinin bir örneği olarak ise Güney Kore hükümeti ile büyük şirketler arasındaki bozuk ilişkileri gösterdi.

Savcı, bu kapsamda Lee’nin rüşvet ve diğer suçlardan 12 yıl hapse mahkum edilmesini isterken mahkemedeki diğer savcılar da eski 4 Samsung yöneticisinin benzer suçlardan 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep ettiler.

müşteri hizmetleri