Şimdi yükleniyor

Samsung’dan Galaxy Note 7 İadeleri için İlginç Yöntem

galaxy-note-7

Samsung’dan Galaxy Note 7 İadeleri için İlginç Yöntem

Samsung başını son derece ağrıtan konu olan Galaxy Note 7’nin patlaması sorununu ilk önceleri satışını durdurarak ve 2.5 milyondan fazla satılan cihazı geri çağırarak bulmuştu. Patlamanın pil kaynaklı olduğunu duyuran firma eski cihazların yerine, yeni ve güvenli olduğunu söylediği cihazların iadesini yaparak çözüm bulmaya çalışıyordu.

teknik destek

Ancak beklenen olmamıştı. Güvenli, değiştirilen Galaxy Note 7’lerde peş peşe patlamaya başlamıştı. Durum böyle olunca firma olayı tekrar inceleme aldı ama gözüken o ki çözüm bulunamadı. Samsung artık resmi olarak Galaxy Note 7’yi bitirmiş durumda. Şimdi geriye kalan en büyük sorun ise müşterilerden Note 7’lerin geri toplatılması. Bunun sorun olmasının nedeni ise gerçekten de cihazların çok kolay patlamaları. Hem de durduk yere. Böyle bir durumda hiçbir kargo firması böylesi tehlikeli bir duruma girişmeyecekti.

Güney Koreli firma çözümü özel olarak hazırladığı kutu şekli ile bulmuş gibi duruyor. Cihazların teslim alınması sırasında müşterilerine özel olarak verilen kargo kutuları mevcut. Kullanıcılar cihazlarını bu kutu ile Samsung’a teslim edecekler. Elbetteki kutunun en önemli yanı yanmayacak şekilde dizayn edilmiş, önlem alınmış olması.

Note 7’nin nasıl kutuya dahil edileceği yönünde bir rehberi de müşterilerine gönderen şirketin bu konudaki tutumuna aşağıdaki video aracılığı ile erişebilirsiniz;

Uygulamanın ülkemizde olup olmayacağı ise şimdilik belirsiz.

teknik destek