Şimdi yükleniyor

Samsung’dan Note 7 Kullanıcılarına 100 Dolar İndirim!

Samsung-Galaxy-Note-7 patlaması

Samsung’dan Note 7 Kullanıcılarına 100 Dolar İndirim!

Son Güncelleme tarihi 14 Ekim 2016 by

teknik destek

Samsung, Galaxy Note 7 fiyaskosu sonrası yarasını sarmak için çalışmalara başlamış durumda. İlk gelişme ise ABD’deki müşterileri için geldi. Şirket müşterilerinin kendisine sadık kalmaları için 100 dolar indirim sunuyor.

Sözde şirketin iyi niyetli bu yaklaşımının sadece ABD’ye (en azından şimdilik) özgü olarak sunulması elbetteki kafaları karıştırmış durumda. Türkiye’deki Note 7 kullanıcılarıyla ABD’deki Note 7 kullanıcılarının arasındaki fark merak konusu…

Samsung şu anda Note 7 satışlarını ve üretimini durdurmuş, güvenli veya ilk satılan Note 7’lerin geri iadesini yapmaya başlamış durumda. Samsung Electronics America Başkanı ve COO’su Tim Baxter konuyla ilgili bir açıklama yaparak, müşterilerinin yükünü hafifletmek için kararlı olduklarını duyurdu.

Şirketin kendi laboratuarlarında Note 7’lerdeki sorunu tespit edememesi ve sorunu çözememiş olması akılları hep karıştırmıştı. Resmi kayıtlara göre 15 Eylül’den bu yana Samsung’un sadece ABD’deki Note 7 kullanıcılarından aşırı pil ısınmadan dolayı 96, 13 yanık ve 47 patlama vakası ile karşılaştığını belirtelim.

Bazı raporlara göre Galaxy Note 7’nin şirkete maliyeti 17 milyar doları aşacak.

teknik destek