İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung’un Akıllı Saati Gear 2 iPhone’lara Geliyor!

Ocak ayında Samsung yeni akıllı saati Geas S2’yi tanıtırken iOS desteği üzerine planlarını açıklamıştı. Samsung’un Gears S2 için geliştirdiği özel iOS uygulamasının testleri devam ediyor ve son ortaya çıkan görüntüler iPhone üzerinde çalışan Gear S2 uygulaması için bazı ipuçlarını öngörünümde sunuyor.

XDA forumlarında uygulamaya ait deneme sürümünün paylaşılması ile uygulamayı iPhone’da test etmek mümkün.

Samsung-Gear-S2-iPhone-Uygulamasi

Uygulama incelendiğinde Gear S2’nin iPhone ile bildirimleri size aktarması ve Gear S2’nin mağazasından uygulama indirmek mümkün olacak. iPhone bildirimlerinin aktarılmasıyla ilgili deneme sürümü üzerinde yapılan testler bu özelliğin henüz çalışmadığını gösteriyor. Ayrıca uygulamanın tam işlevsel olarak çalışması için Samsung Gear S2 Lite uygulamasının arka planda çalışma zorunluluğu mevcut. Bu uygulamanın kullanılabilirliğini elbette ki düşürüyor ancak deneme sürecindeki bir uygulama olması nedeniyle böyle bir durumun yaşanması söz konusu olabilir de denilebilir.

Gear-S2

Samsung artık uygulama üzerindeki testlerini tamamlamak üzere ve haberlere göre yakın zamanda iOS için Gear S2 uygulamasını tanıtacak. Bunun ne zaman olacağı henüz net olmasa da Samsung’un tanıtımı yakın zamanda yapması bekleniyor.

Samsung’un bu adımı özellikle Apple’ın akıllı saati Apple Watch açısından kritik olarak değerlendirilebilir. Apple’ın ne gibi önlemler alacağı veya önlem alıp almayacağı bir kenara, Samsung ile iPhone’larda akıllı saat kullanımının şekillenmesi artık gündemde denilebilir. Firmanın son akıllı saati Gear S2 yapı yönünden oldukça işlevsel ve hemen hemen Apple Watch ile de rekabet edebilecek düzeyde oluşu onun iPhone kullanıcıları tarafından tercih edilmesinin önünü açacaktır.