İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung’un Başı Yine Dertte! Şimdi de Hiçbir Sebep Yokken Galaxy S7 Edge Patladı

Filipinler’den Weng Briones’un iddiasına göre Galaxy S7 Edge ortada hiçbir sebep yokken kendi kendine patladı. Facebook hesabı üzerinden vakaya ait fotoğrafları da paylaşan Weng durumun vahametini de tüm detaylarıyla paylaşıyor.

teknik destek

16 yaşındaki kız çocuğunun elindeyken telefona suyun sıçradığını ve daha sonra herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması için telefonu nemli bir havlu ile sildiğini belirtiyor. Patlayan telefonunu Samsung servisine götürdüğünü ve onların hemen cihazı geri alıp yenisini kendisine verdiğini belirten Weng, Samsung’un desteğini övse de sorunun kaynağının belirsiz olduğunu ve hala endişeli olduğunu belirtiyor. Ayrıca ülkesindeki Samsung’un pazarla müdürü tarafından da kendisi ile temasa geçildiğini bildiriyor.

Bu hiçbir sebep yokken patlayan ilk Galaxy S7 Edge cihazı değil. Daha önce ABD’de Daniel Ramirez adında bir adamında cebinde S7 Edge’si patlamış ve bacağında ikinci derece yanık meydana gelmişti. Samsung’a dava açan zavallı adam şimdilerde hukuki mücadele veriyor. Elbetteki S7 Edge patlamaları bununla da sınırlı değil. İngiltere’de de bir kadınında beklenmedik şekilde Galaxy S7’si patlamıştı.

Samsung Galaxy S7 veya Galaxy S7 Edge’nin de herhangi bir pil sorununa sahip olup olmadığını henüz resmi olarak duyurmadı. Galaxy Note 7’de adeta cihazların birer alev topuna dönmesi sonrası başı ağrıyan Samsung’un bu seferde Galaxy S7 serisi ile başının ağrıması söz konusu gibi duruyor. Ayrıca Samsung kendisine müdehale sonucu patlayan cihazlar için düzenlenmiş sahte raporlarla da uğraş veriyor. Öyle ki cihazlara dışarıdan ısı uygulayıp patlamasını sağlayan birtakım insanların türediği ve Note 7 gibi cihazım patladı diyenlerin sayısı azımsanacak kadar değil. Ancak şu son patlamaların tümüyle kendi kendine oluştuğu belirtiliyor.

teknik destek