İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung’un En Yeni Akıllı Telefonu Note 7, Geçen Yılki iPhone 6s Kadar Hızlı Değil

Evet, Galaxy Note 7 muhteşem özelliklere sahip, bu yılın en yeni phableti. Daha önce biz bir inceleme yazısı paylaşmıştık ve Samsung Galaxy Note 7’nin belkide en güçlü rakibi iPhone 6s Plus’la yarışamayacak durumda olduğunu görmüş ve bunu sizlerle paylaşmıştık.

Samsung, akıllı telefonlarında üstün teknolojiyi kullansa da yazılımsal anlamda sınıfta kaldığı açık. Android tarihi boyunca iOS’la yarışamadı ve yarışamadığı gibi üreticilerin üst segment telefonlarının da yıpranmasına neden oldu diyebiliriz.

Bu nokta da, Apple’ın pek çok iPhone modeli Galaxy S7 ve S7 Edge’yi alt etmeyi başarmıştı. Bugün ise iPhone 6s, Galaxy Note 7’yi alt etmiş durumda. Bu aslında bir bakıma pek sürpriz değildi. Kağıt üzerinde Galaxy Note 7, iPhone 6s’e göre çok daha güçlü donanıma sahip gibi gözüksede, testlerde bu görülmüyor.

XDA geliştiricileride suçu Samsung’a atıyorlar ve Android’in bu noktada ayrı tutulması gerektiğini belirtiyorlar. Çünkü Note 7’de en yeni ve en güçlü işlemci, yüksek miktarda RAM mevcut. Tüm bunlara rağmen performans konusunda yerlerde sürünüyor olması dikkat çekici. XDA geliştiricileri de bu noktada suçu Samsung’a yüklüyorlar.

Her ne olursa olsun, iOS’un Android’i, Apple’ın ise Samsung’u alt ettiği gerçeği söz konusu.

İşte o test;

2 Yorum

  1. Multimate Multimate 30 Ağustos 2016

    Yani bi site ancaj bu kadar taraflı ve yobaz olabilir Samsumg S6 dan itibaren Apple ı geçmiştir ve şu an dağlar var iPhone 7 yi gördük 6 nın aynısı böyle giderse samsung rakipsiz kalacak

  2. ali ali 26 Ağustos 2016

    gerçekten komikmiş

Yorumlar kapatıldı.