İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung’un Note 7’lerde Yaşadığı Pil Sorununun Asıl Nedeni iPhone 7’lermiş!

Samsung’un patlayan Galaxy Note 7’lerin patlaması durumunun şirketin başına açtığı sıkıntılar malumunuz. Sorunun kaynağı ile ilgili bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Galaxy Note 7’lerdeki pil sıkıntısının ana nedeni iPhone 7’lermiş.

teknik destek

Bloomberg’in yayınladığı bu haber birden fazla Samsung iç kaynağına dayandırılıyor ve bu yönü ile oldukça güvenilir diyebiliriz. Samsung üst yönetiminin, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın büyük tasarımsal değişikliklerle gelmeyeceğini görmeleriyle başlayan Note 7 sürecinin hızlandırılması kararı tümüyle satış politikasına dayandırılmış. Samsung’un hedefinde Note 7’yi iPhone 7’den çok daha önce tanıtmak ve satış rakamlarını iPhone 7 tanıtımına ve tanıtım sonrasına kadar rekor seviyelere getirmekmiş.

Bunun için hemen kolları sıvayan Samsung yönetimi lansman tarihini şimdiye kadar ki en erken sürece çekiyor. Geçen yıl 13 Ağustos’ta yapılan lansman bu yıl 3 Ağustos’ta yapılmıştı. Tedarikçilerini de sıkıştırmaya başlayan Samsung, üretim sürecine baskıcı yaklaşarak süreci hızlandırmış.

Samsung’un fırsat olarak gördüğü bu durum aslında içinden çıkılmayan bir duruma dönüştü.

Alelacele üretim süreçlerinden geçen Note 7’lerin pilleri bir bir patlamaya başladı ve önce pil değiştirme kararı alan ve eleştirilen Samsung olayı en sonunda Note 7 satışlarını durdurarak ve satılan Note 7’lerin geri çağırılmasını sağlayarak çözmeyi hedefledi. Başarılı olunmadığını söylememiz mümkün. Çünkü ilk adımda atılacak adımlar atılmamış, mağduriyetlere sebebiyet verilmişti. Ülkemiz dahil tüm dünya genelinde onlarca Galaxy Note 7 patlamış durumda ve bunların hepsi resmi olarak kayıtlara geçti.

Kullanıcı sağlığını tümüyle tehdit eden bu durumun asıl sorumlusunun tedarikçilerinden öte Samsung olması gerçeğinin de bu haberle net bir şekilde görüldüğünü belirtelim.

teknik destek