Şimdi yükleniyor

Şarj Edilmek İstenen iPhone 8 Plus Patladı!

iPhone 8 Plus

Şarj Edilmek İstenen iPhone 8 Plus Patladı!

Son Güncelleme tarihi 29 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın en yeni iPhone’larından olan iPhone 8 Plus’ın şarja takıldıktan kısa bir süre sonra patladığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Tayvan’da yaşayan Wu isimli bir kadın iPhone 8 Plus’ı yüzde 70 şarj seviyesideyken orijinal güç adaptörü ve lightning bağlantı kablosu ile telefonunu şarj etmek istedi. Telefonunu şarj etmeye başladıktan yalnızca 3 dakika sonra patladığını söyleyen kadın hemen yetkili Apple servisinin yolunu tuttu.

Olayda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. Zaten patlayan iPhone 8 Plus’ın fotoğraflarına bakıldığında patlamanın küçük çaplı olduğu anlaşılıyor. Aşağıdaki fotoğraftada görüleceği üzere, cihazın kasasında büyük bir hasar oluşmamış ve ekran paneli kasadan ayrılmış.

iPhone-8-Plus-Patladı Şarj Edilmek İstenen iPhone 8 Plus Patladı!

Wu isimli kadın iPhone 4’ten bu yana iPhone kullanıcısı olduğu ve daha önce hiç böyle bir olayla karşılaşmadığını söylüyor. Tayvan medyası Apple’ın patlayan iPhone 8 Plus’ı aldığını ve soruşturma başlattığını söylüyor.

teknik destek

7 yorum

comments user
gokhan

Bu olay patlama filan değil. Sektördeyim, bu batarya şişmesinden başka bir şey değil. Batarya şişince yapışkanı açmış, batarya şişmesi sonucu powerbankların vidalarını koparıp ikiye ayrıldığını gördüm.

Yorumlar kapalı.