Şimdi yükleniyor

Satılan iPhone Sayısı 1.2 Milyara Ulaştı!

iPhone 7s

Satılan iPhone Sayısı 1.2 Milyara Ulaştı!

Apple, 2017 mali yılı 3. çeyrek sonuçlarını açıklamasıyla birlikte önemli bir detay ortaya çıktı. Şirketin CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklamaya göre, ilk olarak 2007 yılında piyasaya sürülen iPhone’un satış rakamı aradan geçen on yılın ardından 1.2 milyar adete ulaştı.

teknik destek

Apple, 1 milyarıncı iPhone’unu 2016 yılının Temmuz ayında sattığını açıklamıştı ve bu nedenle son bir yılda şirketin 200 milyon adet daha iPhone sattığını söylememiz mümkün. Apple’ın kazanç tablosuna bakıldığında, iPhone satışları yalnızca üçüncü çeyrekte şirkete 24,8 milyar dolardan fazla getiri sağladı.

Apple’ın CEO’su Tim Cook’a göre, iPhone 7 Plus’ın satışları etkileyiciydi ve 2016’daki iPhone 6s Plus’la kıyaslandığında gözle görülür bir artış söz konusu. Hem iPhone 7, hem de iPhone 7 Plus’ın satışları oldukça güçlü olarak nitelendiriliyor.

iPhone, 2007 yılında tanıtıldığından bu yana, Apple her bir yeni iPhone ile yeni özellikleri ve yenilikleri kullanıcılarına sundu. Bu yıl da şirketin, uçtan uca OLED ekrana sahip, fiziksel ana ekran düğmesinin yer almadığı, eşsiz bir yüz tanıma teknolojisi ile desteklenen ve daha nice etkileyici özellikle donatılan iPhone 8’i tanıtması bekleniyor.

teknik destek