Şimdi yükleniyor

Servis Dışında Ekranı Değiştirilen iPhone’lara Garanti Müjdesi

iPhone-Ekran-Degisimi

Servis Dışında Ekranı Değiştirilen iPhone’lara Garanti Müjdesi

Son Güncelleme tarihi 25 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple, servis dışında parçası değiştirilen iPhone modellerine bugüne kadar garanti hizmeti vermiyor hatta garantisi devam eden cihazlarda böyle bir uygulama yapılmışsa cihazı garanti kapsamı dışına itiyordu. Apple’ın bu konuda birtakım esneklikler sunmak için hazırlıkla yapmaya başladığı ortaya çıktı.

Diğer telefon üreticilerin aksine, servis hizmeti konusunda dünyanın en iyisi konumunda olmayı başaran Apple, bu esnekliklerle çıtayı bir adım daha öteye götürecek gibi duruyor. Bu noktada özellikle baş belası bir durum olan ekran kırılması problemi için Apple’ın kullanıcı lehinde bir karar vermesi gündemde.

Apple’a göre daha uygun fiyatlarla ekran değişimi yapan servis noktalarını tercih eden kullanıcıların cihazları artık garanti dışında kalmayacak. Üçüncü taraf servisler tarafından ekranı değiştirilen bir iPhone’un kısmi olarak garanti hizmeti almaya devam edeceği MacRumors tarafından doğrulandı.

Elbetteki bunun için bazı şartlar olacak. Ekran değişimi üçüncü taraf servisler tarafından yapılan iPhone’un kasasına dahi bir zarar verildiği tespit edilirse cihaz garanti kapsamı dışında değerlendirilecek ve kullanıcıdan onarım ücreti talep edilecek. Apple Store veya yetkili Apple servisleri dışında ekran değişimi yapılan iPhone’un servis hizmeti alıp almayacağı konusundaki kararı, cihazı inceleyen Apple Store çalışanı veya Apple Premium Reseller’in insiyatifinde olacak.

Tüm bu bilgilerin ABD’de yer alan Apple mağazalarından elde edildiğini ve ülkemizde uygulanıp uygulanmayacağının şimdilik belirsiz olduğunu belirtelim.

teknik destek