İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sharp iPhone’lar İçin OLED Ekran Üretecek

iPhone 7 dedikodularının yoğun olarak konuşulduğu bugünlerde gelecek yıllarda çıkacak olan iPhone’lar ile ilgili haberler de geliyor. Apple’ın 2018 yılında büyük olasılıkla geçiş yapacağı OLED ekran için yeni ortağı Sharp olacak.

LG ve Samsung, şu anda OLED ekran piyasasını elinde tutan iki firma. Apple’ın OLED ekranlı iPhone’lar için bu iki firma ile çalışması muhtemel. Japon sitesi Nikkei, Apple’ın OLED ekran konusunda Sharp firması ile de işbirliği içinde olduğunu iddia ediyor.

Eğer bu iddia doğruysa Sharp yeni iPhone’lar için üçünçü bir tedarikçi olacak. Apple’ın bütün iPhone modelleri için mi yoksa bazı modeller için mi OLED ekran kullanacağı henüz net değil.

Foxconn Mart ayında Sharp’ı satın aldığında, zarar eden firmayı 2 yıl içinde kara geçirme konusunda iddialı konuştu. Fakat bu kadar kısa sürede OLED ekran panelleri üretimine başlamasına şüpheli bakılıyordu.Foxconn Sharp’ın teknolojisini geliştirmeye yardımcı olmak için 200 milyar yen yatırım yapacak olması Sharp’ın OLED üretimine geçme ihtimalini güçlendiriyor.