Şimdi yükleniyor

Silinen Facebook mesajları geri getirme

Silinen Facebook mesajları geri getirme

Silinen Facebook mesajları geri getirme

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Facebook silinen mesajları geri getirme için çok zor olabilir. Tabi arşivde silinen mesajlar duruyorsa iş değişir. Aksi kurtarma programına kalır.

teknik destek

Yanlışlıkla silinen Facebook mesajları geri alma için ilk akla gelen kurtarma programı oluyor. Yazıda ikinci olarak bu yöntemi denemeniz gerekebilir.

Güçlü ücretli kurtarma programları sadece hesabın kullanıldığı cihazda veya bilgisayardan kurtarmayı deneyebilir. Ücretsiz olanlar pek fazla veriyi geri getirmiyor.

Kurtarma işlemi Facebook hesabı üzerinden bir işlem söz konusu değil. Zaten Facebook buna izin vermez. Hadi Facebook silinen mesajları kurtarma yazımıza bakalım…

Silinen Facebook mesajları geri alma

Facebook mesajları, bilgiyi saklamanın en iyi yolu değildir, çünkü bu bilgiler kolayca kaybedilebilir. Çoğu zaman artık o bilgiye ihtiyaç duymayacağımızı düşünerek sohbetleri sileriz. Öncelikle, Facebook yazışmalarını kurtarmanın kusursuz bir yolu olmadığını belirtmeliyiz. Kullanıcı hatasından kaynaklı olan ve arşiv özelliğini kullanmayan kişiler geçmiş mesajlara ulaşmada Facebook’tan yardım alamayabilirler.

Mesajlarınızı kurtarabiliriz ve şifrelerinizi isteyen kişilerden uzak durunuz. Birde geri getirme için bilinmeyen programlardan da. Hesabınız çalınabilir.

Silinen Facebook mesajları nasıl geri alınır?

Hesabınızın ayarlarına girerek “Facebook bilgilerin” başlığına tıklayıp ve “Bilgilerini indir” ile erişim yapabilirsiniz. Buradaki diğer seçeneklerde işinize yarayabilir.

Facebook-silinen-mesajları-geri-getirme-nasil-olur-2 Silinen Facebook mesajları geri getirme
Silinen Facebook mesajları geri getirme

Arşivden silinen mesajları geri getirme

Facebook’un arşiv özelliği vardır. Bu nedenle, genel listeden alakasız veya etkin olmayan konuşmaları gerçekten kaldırmadan gizleyebilirsiniz. Dolayısıyla, bir sohbet arşive taşındıysa, kurtarılması zor olmaz. Bunun için öncelikle telefonunuzda Messenger uygulamasını veya bir tarayıcı aracılığı ile Facebook mesajlar bölümüne girin. Messenger uygulamasının yan sütunu da dişli simgesini (Ayarlar) tıklayın ve Arşivlenmiş konu seçeneğini seçin.

Her gizli konuşma arşivlenmiş konu başlığında toplanır. Bunlardan herhangi birini seçebilir ve gerekli mesajı bulabilirsiniz.

Genel listeye bir sohbeti geri getiremezsiniz, ancak arşiv bölümünde, silinceye kadar istediğiniz zaman erişebileceksiniz. Bir başka alternatif yol olarak Facebook’ta sohbet ettiğiniz kişiden sohbet arşivinin bir kopyasını isteyebilirsiniz. Sohbet ettiğiniz kişi arşivlenmiş mesajlara sahipse, onları kurtarmak kolaydır.

Silinen Facebook mesajları geri getirme için sorularınız da açıklayıcı bir üslupla yazınız.

teknik destek