İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şimdiye Kadar Kaç Adet iPhone X Satıldı?

Görünüşe göre Apple’ın iPhone X’i müşteriler tarafından oldukça sevildi. Çünkü analistlerin tahmini bugüne kadar toplamda 15 milyon iPhone X’in satıldığını gösteriyor. Bu iPhone X’in piyasaya sürülmesinden üç hafta içerisinde gerçekleştirdi ve 24 Kasım itibariyle iPhone X tam olarak tüm dünyada satışa sunulabildi.

Müşterilerinin iPhone X için kapasite eğilimi de belli oldu. Tahminlere göre, daha pahalı olan 256GB depolama kapasiteli iPhone X, 64GB depolama kapasitesine göre daha çok satılıyor.

Özellikle, Black Friday’e özel pek çok kampanya yapıldı ve Noel tatiline özel indirimler, kampanyalar yapılmaya devam ediliyor. Bu süreçte, yurt dışındaki pek çok operatör ve perakendeci iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için müşterilerine özel indirimler sunuyor ancak iPhone X için benzer bir uygulama söz konusu değil. Bunun gerekçesi olarak ise iPhone X’in stok sorunlarının tam olarak çözülmemesi gösteriliyor.

Analistler, daha önce Apple’ın Noel tatiliyle birlikte toplamda 80 milyon iPhone satışı yapacağını tahmin etmişlerdi. Şu anda, yurt dışında Noel tatili sezonu başladı ve Apple’ın bu tahminleri yansıtan rekor satışı yapıp yapamadığını bekleyip görmekten başka bir yol yok.

Apple, güncel iPhone satış rakamları ile ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Bu da, şirketin 2018 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını duyuracağı konferansına kadar bekleneceği anlamına geliyor.