Simsiyah iPhone 7 Almak İstiyorsanız Çiziklerle Yaşamaya Alışmalısınız

0
img_0542
blank

iPhone 7’nin renk seçenekleri arasında hiç kuşkusuz Jet Black (simsiyah ) rengi ön plana çıkıyor. Fakat bu renkte bir iPhone’u kılıfsız kullanmak demek çizilmesinin önünü açmak demek. Çünkü Apple bu konuda bir uyarıda bulundu.

blank

Bu renk seçeneği diğer renklere göre çizilmeye daha müsait. Apple, simsiyah iPhone almak isteyen kullanıcıları zaten uyarmıştı. Fakat yine de açıklanan rakamlar mat siyahtan sonra en çok satılan iPhone 7 rengi olduğunu gösteriyor. Peki sizce bu renk tercih edilmeli mi ?

The Verge sitesi simsiyah iPhone 7’yi incelemek için satın aldıktan sonra hiç kılıf kullanmadan gerekli incelemeleri yapıyor. Suyun altına sokma, bükme, düşürme vs herhangi bir teste tabi tutulmayıp normal olarak kullanılan simsiyah iPhone 7’de resimde görüldüğü gibi çizikler oluşuyor.

img_0529

Simsiyah iPhone 7 çok parlak olduğu için aynı zamanda çok da kaygan. Bu da kılıfsız kullanım için bir handikap. Aslında bence Apple üç yıldır aynı tasarımı kullandığı için biraz farklılık olsun diye bu renk seçeneğini iPhone 7’ye ekledi. Kozmetik kaygılara rağmen böyle bir rengi piyasaya sürmesinin altında başka bir neden yok.

Eğer siz de simsiyah rengi tercih edecekseniz kesinlikle kılıf kullanın. Aksi taktirde görünüşüne aşık olduğunuz iPhone 7’den yine görünüşü yüzünden nefret edebilirsiniz.

blank