Şimdi yükleniyor

Simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Apple’ın Başına Bela Oldu!

iphone-7-plus-iphone-7

Simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Apple’ın Başına Bela Oldu!

Son Güncelleme tarihi 26 Eylül 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Simsiyah (Jet Black) iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bugüne kadar ki en çarpıcı Apple tasarımlarından birisi ve bu şekilde olduğunu tüketiciler arasında popüler oluşu ile kanıtlamış durumda.

Şu anda çoğu Apple Store’lar, Apple Online Store veya üçüncü taraf satıcılarda Simsiyah iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ı bulmak neredeyse imkansız durumda. Henüz ülkemizde satışa sunulmuş olmasa da bizde de farklı olmayacağı açık. Popülerlik bir yana Apple başka sorunları da söz konusu.

Simsiyah iPhone 7’nin üretimi o kadar zor ki, Apple belirlenen kalite oranını bu kasa formatında tutturmak için özel standartlar kullanıyor. Mesela herhangi bir Simsiyah kasası %40 oranında bir başarıyla üretildiyse hemen Apple tarafından banttan ayrılıyor. Simsiyah iPhone 7 veya 7 Plus’ın satışa sunulacak olması için en az %60-70 oranında bir standarta sahip olması gerekiyor. Böylesi bir yapıdaki kasayıda bu standartta üretmek oldukça zor olunca, şirket üretim konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor.

Şu anda piyasanın en popüler iPhone 7 ve iPhone 7 Plus renk seçeneğinin Simsiyah olduğunu belirtelim.Öyleki şimdiye kadar satılan tüm iPhone 7 ve iPhone 7 Plus adeti bir araya gelse en az %30-35’lik bir oranda Simsiyah renk seçeneği görülebilir.

teknik destek

2 yorum

comments user
Mert Candan

Merhaba Omer Bey, yazilarinizi keyifle takip ediyorum. Size bir sorum olacak. Amerikadayim ve iphone 7plus almayi dusunuyorum. Amerika’dan aldigim cihazin Turkiyede garantisi olup olmadigini merak ediyorum. Okudugum bazi yazilar seri numarasina gore seklinde ama hangi seri numaralari olup olmadigini yada bu bilginin gercekliginden emin degilim. Sizce Amerika’dan alinan iphone Turkiyedeki Apple Store’da garanti kapsaminda midir?

Yorumlar kapalı.