İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siri, Bebeğin Hayatını Kurtardı

Biz iPhone ve iPad sahipleri Siri’yi genellikle komik bazen de saçma soruların cevaplarını duymak için kullanıyoruz. Peki Siri’nin acil durumlarda hayat kurtarabileceğini biliyor muydunuz?

teknik destek

Avusturalya’nın Cairns şehrinde Stacey Gleeson isimli bir anne Siri sayesinde 1 yaşındaki kızının hayatını kurtardı. Kızının nefesinin durduğunu bebek monitörü sayesinde anlayan anne telefonunu yere düşürünce büyük bir panik yaşadı. Siri’nin iPhone ile fiziksel herhangi bir temas kurmadan etkileşim özelliği olan “Hey Siri” (iPhone 6s ve iPhone 6s Plus) özelliğini kullanarak Siri’den ambulans çağırmasını istedi. Siri 5 saniye içinde ambulansı arayarak kısa süre içinde ambulansın olay yerine ulaşmasını sağladı.

image

Apple, bu gibi durumlar için geçen yılın sonunda panik butonu adında bir patent almıştı.Touch ID ile tanımlı olan gizli bir parmak izi sayesinde acil durumlarda belirlenen kişilere acil durum çağrısı iletilebilecek. Böylece acil müdahale yapılabilecek.

[irp posts=”7071″ name=”Siri Yakında Rakiplerini Her Alanda Silip Süpürecek”]

Habere konu olan durumda Siri 1 yaşındaki bebeğin hayatını kurtarmış oldu. Böylece Siri’nin ne kadar faydalı bir akıllı asistan olduğu görüldü. Siri’nin gelecek haftaki WWDC’de geliştiricilere açılması ile birlikte Siri çok farklı alanlarda kullanılabilecek.

müşteri hizmetleri