İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siri ile Yemek Siparişi Vermek İster misiniz?

İlk olarak 2011 yılında iPhone 4s tanıtımında karşımıza çıkan akıllı asistan Siri, hayatımızın bir parçası olacak yeni özellikler eklenerek geliştirilmeye devam ediyor. Geçen yıl Türkçe dil desteğine de kavuşan Siri, en son WWDC 2016’nın yapılacağı tarihi açık etmişti.

iOS cihazlarda güvenlik zaafiyetleri ile adından söz ettiren Siri bugünlerde sipariş vereceğimiz bir asistan olmaya hazırlanıyor. Normalde sadece restorant isimleri ve ne kadar uzaklıkta oldukları konusunda kullanıcılara bilgi veren Siri acaba sipariş verebilir mi?

Washingon Post’un haberine göre bu konu ile ilgili ilk testler başladı. Chicago’da bir ofiste mühendisler Siri’ye yakın bir pizzacıdan pizza siparişi vermesini istediler. Pizza’nın yanında istenen sezar salatası ve peynirle birlikte 40 dakika sonra pizza ofisin kapısına gelince ofisteki mühendisler arasında büyük bir alkış koptu. Böylece Siri, sipariş konusundaki ilk testi başarıya geçmiş oldu. Bir telefon görüşmesi yapmadan, Google’da arama yapmadan, pizza ile ilgili herhangi bir restaurant uygulaması indirmeye gerek kalmadan sipariş verilebilmesi Siri için büyük bir başarı.

Siri ile ilgili böyle bir uygulamanın ne zaman normal kullanıcılara geleceği belli değil. Fakat bu haberle birlikte şimdiden heyecanlanmaya başladık diyebiliriz.