Siri iMessage’a Entegre Çalışacak

img_0208

Bir gün grup mesajlaşma sohbetlerinize sanal birisi katılabilir: Siri. 17 Kasım’da yayınlanan bir Apple patent başvurusu, Siri’nin zamanlama ve ödeme yapma konusunda yardımcı olması için iMessage sohbetlerine nasıl katılacağını açıklıyor.

teknik destek

Bir görüşmede yer alan herhangi bir katılımcı, diğer insanlara yardımcı olması için Siri’yi çağırabilir. Kullanıcılar bir mesajı Siri’ye yönlendikten sonra Siri,kişilerin kendi takvimlerindeki mevcudiyetini kontrol etme ve insanların konumlarını kullanarak insanların birbirlerinden ne kadar uzakta olduğunu tahmin etme gibi görevleri yerine getirebilir.

Siri iMessage entegrasyonu

Örneğin bir kullanıcı “Siri, ne zaman öğle yemeğini birlikte yemek için hepimiz müsait oluruz ” diye sorduğunda Siri kişilerin müsait zamanlarını tespit etmek için takvimlerini tarayacak.

Apple, iOS 10 ile Venmo, Paypal ve Square Cash gibi ödeme uygulamaları da dahil olmak üzere sayısız üçüncü parti uygulamayı Siri destekleyeceğini açıklamıştı. Patent için paylaşılan görselde Siri görüşme sırasında kullanıcılar arasında ödemelere izin verecek gibi görünüyor.

img_0205

Örneğin bir kullanıcı iMessage görüşmesi sırasında “Siri, Brett’a 10 dolar gönderir misin?” diyor. Siri ise para göndermek için bir dizi ödeme uygulaması seçeneği sunuyor. Daha sonra ise para aktarımı yapmadan önce parmak izi iznini istiyor.

Apple’ın yukarıda bahsi geçen Siri entegrasyonu sadece bir patent başvurusu. Bu teknolojinin ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil. iOS 11’den önce beklenmediğini söyleyebiliriz.

müşteri hizmetleri