Siri iOS 10’daki Bu Özelliği Doğruladı

iOS 10 karanlık mod

Akıllı asistan Siri’ye sorulan sorular Apple’ın gizemini koruyan bilgilerini öğrenmemize yardım etmeye devam ediyor. Siri, bu sefer de iOS 10’da Dark Mode ( karanlık mod, siyah tema ) özelliğinin olacağını doğrulamış oldu.

teknik destek <

Bir kaç gün önceki haberimizde iOS 10’da karanlık mod özelliğinin gelebileceğini yazmıştık. Bu modun nasıl çalışacağı ile ilgili konsept görseller paylaşmıştık.

[irp posts=”7301″ name=”iOS 10’da Dark Mod Nasıl Çalışacak?”]

image

Appleinsider sitesi takipçileri tarafından paylaşılan ekran görüntüsü bunu ortaya koyuyor. Siri’ye verilen “karanlık modu etkinleştir” komutuna Siri “üzgünüm, bu ayarı değiştirmek mümkün değil” cevabını verdi.

Siri’nin normalde desteklenmeyen bir işlevi değiştirmek için komut verildiğinde cevabı “Bunu anlayamadım ” oluyor. Siri’nin dark mode için verdiği yukarıdaki cevap karanlık mod yada siyah tema olarak adlandırılan özelliğin iOS 10 ile geleceğini gösteriyor.

[irp posts=”7452″ name=”Siri Yine Bir Bilgi Sızdırdı”]

Dünkü haberimizde Siri’nin verdiği cevabın Mac platformuna Siri’nin geleceğini kesinleştirdiğini söylemiştik. Siri bugün de iOS 10 için bir ipucu vermiş oldu. iOS 9.3 ile Night Shift özelliğini iOS platformuna getiren Apple’ın iOS 10 ile birlikte siyah temaya yer vermesi sürpriz olmadı.

müşteri hizmetleri