İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siri Kesin Olarak Mac’lere Geliyor!

iOS tabanlı cihazlar için vazgeçilmez hale gelene akıllı asistan Siri görünen o ki OS X 10.12 ile Mac’lere’de geliyor. Yani OS X 10.12 ile Siri, MacBook, MacBook Air, MacBook Pro ve iMac için kullanılabilir olacak.

Daha öncede gündeme gelen bu konu MacRumors’un paylaştığı görüntülerle de isabet bulmuş durumda. Siri için tasarlanan özel uygulama ikonu Dock üzerinde yer alırken gelen bir görüntünün yanısıra bir de üst menü için tasarlanmış bir ikon görüntülendi.

Siri-Dock-Mac

Muhtemelen Siri uygulamasını açtığınızda üst menüye de ek bir aktif uygulama ikonu geliyor diyebiliriz.

Mac-icin-Siri

Siri’nin masaüstü platformuna sadece en güncel OS X sürümü olacak olan 10.12 sürümü ile geleceğini belirtelim. Bu yeni OS X sürümünün de WWDC 2016’da, 13-17 Haziran’da gerçekleştirileceğini hatırlatalım. Geliştiriciler için ön görünümünün yayınlanması ile bu sır perdesininde aranacağını söyleyelim.

Mac’e Siri’nin gelmesi ile işlemlerin çok daha kolay hale geleceğini söyleyebiliriz. Uygulama başlatmak, uygulamalar arası geçiş yapmak, herhangi bir şeyi aramak veya herhangi bir web sitesine gitmek. Hepsi ve daha fazlası mevcut iOS sürümü için kullanılabilir olan Siri ile Mac’lerde de mümkün olacak.