Siri Yine Bir Bilgi Sızdırdı

Siri Finder

Apple 13 Haziran’da ( yarın ) geleneksel geliştirici konferansını gerçekleştirecek. Bu konferansta iOS 10 ve OS X (MacOS) 10.12’nin yanı sıra watchOS ve tvOS’un yeni sürümlerini tanıtacak.

teknik destek

Konfransın ne zaman toplanacağını aylar önce kendisine sorulan bir soruya verdiği cevapla Siri sızdırmıştı. Siri, dün yine bir bilgi sızdırdı:)

Siri’nin Mac platformuna geleceği neredeyse kesinleşti. Yarınki konferansta Apple’ın bunu resmen duyurması bekleniyor. Brian Roemelle adlı bir kullanıcı Siri’ye Mac’te çalışan “Finder” uygulaması ile ilgili Ayarlar’ı yeni pencerede aç” diyince Siri,  “ Finder adında bir uygulaman yok” cevabını verdi. Normalde Siri, “işlemi yapamıyorum,buna cevap veremiyorum ” gibi karşılıklar vermesi gerekirken böyle bir cevap vermesi akıllara iki ihtimali getiriyor. Ya Mac için Siri kesinleşti yada iOS 10 ile birlikte iOS platformuna Finder uygulaması geliyor.

Siri’nin Finder uygulamasını kullanarak cevap vermesi bu komutun Siri’ye yakın zamanda girildiğini gösteriyor. Bu, Siri’nin Mac’te çalışacağını gösteren bir ışık. Uzak bir ihtimal olsa da Finder uygulaması iOS için geliyor olabilir.

Siri’nin OS X 10.12 için bir amiral gemisi özellik olacağını 9to5Mac sitesi şubat ayında duyurmuştu. Bunun kanıtı da haberimize konu olan Siri yanıtı gibi görünüyor.

Mac için Siri’nin yanı sıra yarınki konferansta Siri SDK yayınlanarak Siri’nin geliştiricilere açılması bekleniyor. Bu Siri için işlevsellik açısından büyük yeniliklerin habercisi diyebiliriz. Zira geliştiriler Siri’yi uygulamalarına entegre etmek için sabırsızlanıyorlar.

WWDC 2016, 13 Haziran Pazartesi günü Türkiye saati ile 20.00 de başlayacak. AppleFoni ekibi olarak sizlere konferansta yaşanan gelişmeleri anlık olarak aktaracağız. Bizi takip etmeye devam edin.

müşteri hizmetleri