Şimdi yükleniyor

Siri’den Beklenmeyen Hareketler!

siri

Siri’den Beklenmeyen Hareketler!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Siri’den Beklenmeyen Hareketler!

Yeni model cihazların piyasaya düşmesiyle beraber, gelişen cihazların içerisinde bulunan sanal asistanlar da bizlerle buluşmaya devam ediyor. Sanal asistanların en gelişmişi olarak bilinen Siri, şu günlerde amacından daha farklı bir şekilde çalışmaya başladı.

Argo Kelimeler Söylüyor

Bir iPhone X kullanıcısı, Siri’nin kendisine argo kelimeler söylediğini iddia etti. İddiaya göre Siri, birkaç kelime sonra argo laflar söylemeye başlıyor. Fakat bunu her kelimede yapmıyor ve sadece bir kelimenin ikinci anlamına geçildiğinde argo laflar söylemeye başlıyor. Üstelik Siri, argo kelimeleri söylemeye başladıktan sonra asla susmuyor. Kısacası susmayı için de programı kapatmak gerekiyor.

siri2 Siri’den Beklenmeyen Hareketler!

‘’Mother’’ Kelimesini Duyunca Argo Konuşuyor

iPhone X kullanıcısı, Siri’ye ‘’Mother’’ kelimesini söyleyerek, sanal asistanın cevap vermesini beklemişti. İlk cevap sorunsuz bir şekilde geldikten sonra Siri, ‘’İkinci anlamını dinlemek ister misiniz?’’ diye bir soru soruyor. Eğer bu sorunun cevabına ‘’Evet’’ derseniz Siri amaçsız bir şekilde argo kelimeler söylemeye başlıyor.

Düzeltilmesi Bekleniyor

Bu haberin yayılmasıyla beraber Apple çalışanlarının, problemi kısa sürede ortadan kaldırmalı diye düşünüyoruz. Küçük bir sistem güncelleme sayesinde, Apple firması bu problemi kısa sürede ortadan kaldırabilir. İlerleyen günlerde şirket tarafından bu konuyla ilgili mutlaka açıklamalar yapılacaktır ve bu sorunun çözümüne bağlı çalışmalar başlayacaktır.

Bakalım Apple firması, bu olay daha fazla yayılmadan Siri problemini ortadan kaldırabilecek mi?

teknik destek