Şimdi yükleniyor

Site teknik zorluklarla karşılaşıyor ne demek

Site teknik zorluklarla karşılaşıyor ne demek

Site teknik zorluklarla karşılaşıyor ne demek

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Wordpress “Site teknik zorluklarla karşılaşıyor. Lütfen talimatlar için site yöneticisinin e-posta gelen kutusunu kontrol edin” ne demek

teknik destek

Wordpress son yaptığı güncellemeyle yeni bir özellik eklendi. Artık hosting ve sunucu zorlandığından veritabanı hatası yerine “Site teknik zorluklarla karşılaşıyor” uyarısı açılacak.

Bazıları ara ara 7-8 saniye bu uyarıyla karşılaşırken bazıları ise dakikalarca uyarıyla karşılaşıyor. Bu da kullanılan sunucunun veya hosting’ in kalitesine bağlı.

Not: Bu uyarı eskiden veritabanı hatası olarak çıkan yenilenmiş uyarı sistemi.

Site-teknik-zorluklarla-karsilasiyor-ne-demek-2 Site teknik zorluklarla karşılaşıyor ne demek
Site teknik zorluklarla karşılaşıyor ne demek

Site teknik zorluklarla karşılaşıyor Wordpress

Teknik zorluklarla karşılaşıyor nedir? Bu uyarı siteyi zorlayacak boyutla bir işlem yapıldığı veya site zorlandığı anlamına geliyor.

Wordpress’ in kod yapısından dolayı bu ve buna benzer çok sık karşılaşılan hata mesajlarıyla karşılaşacaksınız. Nedeni bu kod yapısının açık kaynaklı olmasından dolayı tehlikeye daha fazla açık olduğu anlamına geliyor. Bazen ufak bir saldırı bile bu yapıyı etkileyebiliyor.

Güçlü sunucularda daha zor hatalarla karşılaşırsınız. Wordpress kullanan ve trafiği yüksek olan siteler kesinlikle fiziksel sunucu veya cloud sunucu kullanmaları gerekiyor.

Wordpress, Google’ un sevdiği bir kod yapısına sahip olduğu kadar aşırı işlemci ve RAM tüketimiyle de meşhur. En çok karşılaşılan sorun veritabanı hatası. “404 ve 500 bulunamadı ve yeni çıkan teknik zorluklarla karşılaşma… www.applefoni.com

Teknik zorluklarla karşılaşıyor çözümü

Hata uzun süreli kalıyorsa veya sık sık çıkıyorsa aklımıza gelen yapılabilecekleri sıraladık. Adım adım deneyerek bize yazınız.

  • Site FTP’ sine girerek “Error_log” dosyası açılıp hata raporu incelensin. Alınan hata burada çıkabilir.
  • Cpanel’ den veritabanı onarımı yapın (onar butonuyla).
  • Site optimizasyon eklentisi kullanarak siteye bakım yapın.
  • Geçmiş eklenti kalıntılarını temizleyin.
  • Tüm eklentileri devre dışı bırakıp deneyin. Bunun için site FTP bölümüne girip “Plugins” klasör adını değiştirin. Sonuna 1 koyabilirsiniz. FTP açılmıyorsa Cpanel’ den “Dosya yöneticisine” girip oradan “Public_html” veya “WWW” klasörüne giriniz. Sonra “WP-Content” tıklayın ve son işlem “Plugins” ismini değiştirin.
  • .htaccess yenileyin. Bunun için ftp’ den bu klasörün ismini değiştirin ve wp-admin’ den “Ayarlar” sonra “Kalıcı bağlantılar” girip sadece “Değişikliği kaydet” butonuna dokunun.
  • FTP’ den wp config dosya adını değiştirip siteye girip yeniden veritabanı kullanıcı bilgilerini yazıp onaylayın. Dikkat edin yeni veritabanı açmayınız.
  • Cache eklentisi kullanın (WP Fastest Cache’ in ücretli sürümü iş yapar).
  • Hosting’ i veya sunucuyu değiştirin.

Site yöneticisi e-posta adresi uyarısı hala devam ederse bize kaç dakika veya kaç saat bu şekilde kaldığını yazınız.

teknik destek