İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siz Bu Başlığı Okuyana Kadar Apple Kaç iPhone Satmıştır?

Hepimiz Apple’ın rakamlarla arasının çok iyi olduğunu biliyoruz. Özellikle satış başarısı ve gelir konusunda eşsiz bir değer yaratıldığı açık. Peki ya en son şirketin 2016 mali yılı üçüncü çeyrek gelirini açıklayan Tim Cook’un masasında iPhone satışlarını ve diğer cihaz satışlarını gösteren bir pano olduğunu ve bu panoyu ayağınıza getirdiğimizi söylesen bu güzel olurdu değil mi?

Evet şaka maka ayağınıza bu panoyu getirdik! everysecond.io web sitesi Apple’ın ana ürünlerini ele alıyor ve şirketin kar zarar, çeyrek satışlarını baz alarak anlık cihazların satış rakamlarını gösteriyor. Böylece 1 saniyede veya 10 dakikada veya daha fazla geçen süreçte kaç iPhone, iPad veya Mac satılmış görebiliyorsunuz.

Siz Bu Başlığı Okuyana Kadar Apple Kaç iPhone Satmıştır? İşte Cevabı

Ve siz bu haberimizin sadece başlığını okurken Apple yaklaşık 40 iPhone sattı! Yani kabaca şirket 6-7 saniyede 40 iPhone satışı ile 132.000 TL’den fazla kazanmış oldu.

Web sitesi şirketin her bir önceki çeyrekte duyurduğu rakamları baz alarak bir ortalama geçiyor. Sitenin elbetteki Apple ile veya mağazalarla doğrudan bir iletişimi söz konusu değil ve sadece fikir vermek amacı taşıyor. Ve sadece iPhone, iPad veya Mac satışlarını göstermiyor! Her saniyede Apple Pay kullanılarak gerçekleştirilen ödeme miktarını, FaceTime aramalarını, gönderilen iMessage, indirilen uygulama sayısı ve daha fazlasını gösteriyor. Gerçek manada ilginç bir site diyebiliriz. Rakamlar değişirken izlemek adeta bir serenat etkisi yaratıyor 🙂