İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sizce iPhone SE Kaç GB RAM’e Sahip? İşte Cevabı!

Apple her cihazını tanıtırken genelde bir noktaya değinmez. Evet RAM’e. Dün tanıtılan yeni 4 inç iPhone SE modelinde de benzer bir durum söz konusu oldu.

teknik destek

Kullanıcılar merakla yeni cihazın özelliklerini beklerken Apple kamerasından işlemciye, tasarımından yapabildiklerine kadar iPhone SE ile ilgili her şeyi belirtti ancak kaç GB RAM’e sahip olduğuyla ilgili tek kelime etmedi.

Cihazın teknik özelliklerinde de RAM’le ilgili bir detay yer almayınca bu konu çok merak edilmeye başlanmıştı. Ancak iPhone SE’ye yapılan ilk AnTuTu benchmark testi (performans testi) ile bu cevap bulmuş durumda.

Yeni 4 inç iPhone SE’de 2 GB RAM bulunuyor. A9 çip ve 2 GB RAM ile iPhone SE’nin kesinlikle küçük ama yapabildikleri ile büyük bir cihaz olacağı açık.

Ayrıca testlerde iPhone SE, iPhone 6s’i bile arkasında bırakmayı başarmış durumda. iPhone 6s’in aldığı 132.620 puanına karşılık iPhone SE 134.358 puan aldı. iPhone 6’nın sadece 80.554 puan aldığını belirtelim. Küçük ekranı ile iPhone SE’nin kolayca liderliğe oturduğunu belirtelim.

müşteri hizmetleri