Sızdırılan Benchmark Testi, Galaxy S9’un Galaxy S8’den Farksız Olduğunu Ortaya Koyuyor

Samsung Galaxy S9

Galaxy S9, Samsung’un bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu olacak. Kullanıcıların Galaxy S9’dan beklentileri oldukça yüksek ancak Galaxy S9’un pek beklentileri karşılayamayacağı görülüyor. Çünkü Samsung’un en yeni amiral gemisinin Galaxy S8 ile hemen hemen aynı olacağı öngörülüyor.

teknik destek

Bu öngörü sızdırılan benchmark testinde görülen Galaxy S9’un teknik özelliklerinden kaynaklanıyor. HTML5Test’te gerçekleştirilen bir tarayıcı testinde, Android 8.0 Oreo çalıştıran bir Samsung SM-G960F cihazının yer aldığı görülüyor. SM-960’un Galaxy S9’a ait model numarası olduğunu belirtelim.

Benchmark testinde, Galaxy S9’un ekran en-boy oranının 2.05:1, yani Galaxy S8 ve Note 8 modellerinde Infinity Display’in sunması gereken tam ekran en-boy oranı ile örtüştüğü görülüyor. Galaxy S9’un ekranının daha uzun olmayacağı ve Samsung’un yeni amiral gemisinde Galaxy S8’e benzer bir OLED ekran kullanacağı anlamına geliyor.

Galaxy S8 ve Note 8’in iPhone X’e kadarki en iyi ekranlara sahip olduğu göz önüne alındığında Galaxy S9 için bu kötü bir haber değil. Muhtemelen Samsung, Galaxy S8’e kıyasla daha kaliteli bir ekranı Galaxy S9’da konumlandırılacaktır ancak bir bakışta her iki cihazdaki ekranın fazla farklı görünmeyeceği görülüyor.

Son gelen raporlarda, Samsung’un ekran-gövde oranını daha da artırmak istediği için Galaxy S9’un daha da uzun olacağını öne sürüldü. Bir başka söylentilere göre, Galaxy S9’un en-boy oranının Galaxy S8’e göre değişmeyeceği ancak Samsung’un çerçeve boyutunu azaltacağını öne sürülmüştü. Ve bugün ortaya çıkan benchmark testi ile Samsung’un tüm bu değişim fikirlerini reddettiği ve Galaxy S9 için Galaxy S8 tasarımı üzerinden yürüyeceği görülüyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.