Şimdi yükleniyor

Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu

Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu

Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu

Son Güncelleme tarihi 16 Nisan 2019 by Müşteri hizmetleri

İlk önce televizyonunuzdaki ayar kısmında uydu veya kurulum gibi seçeneklere girerek 4A veya Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu resimli olarak frekans değerlerinin bulunduğu görsele bakınız. Smart TV uydu kurulumu ve kanal arama nasıl yapılır hadi inceleyelim.

teknik destek

Smart televizyonların teknolojisinde uydu kurulumu yaparken istediğiniz kanalların ayarlarını manuel olarak girmenize gerek yoktur. İlk kurulum ve güncellemeler sistem tarafından otomatik olarak yapılır.

Yazımıza eklediğimiz görsellerde ayrı ayrı televizyonlarda uydu kurulumu ayarlarının olduğu seçeneği görüyoruz. Mantık hepsinde aynı. Yeni ve özellikle Smart TV’ lerin hepsinde otomatik uydu kurulumuna sahip. Elle frekans değerlerini girmeniz gerekmiyor.

Otomatik uydu kurulumu yapmak

TÜRKSAT Anonim Şirketi, verimli hizmet için sürekli çalışmalar yapmakta ve en iyi yayın kalitesi için de zaman zaman frekanslarını güncellemektedir. Bu güncellemeler sonrasında televizyon kanal listenizde bazı karışıklıklar olabilir. Karışıklığı gidermek için güncelleme yapmak istediğinizde tek tek elle uğraşmanıza gerek kalmadan hızlı şekilde otomatik olarak yaptırabilirsiniz.

Smart televizyonunuzun kumandasıyla televizyonu açın. Ana Menü içerisinde sırayla ilk olarak Kurulum, sonra Ayarlar ve daha sonra Otomatik arama frekansında Türksat 4A seçeneğini işaretleyin. Şebeke arayan modülü ‘açık’ konumuna getirerek Network Search yazısını aktif hâle getirin. Kanal arama kısmına gelerek ‘ok’ tuşuna bastığınızda kanal listesi uydu alıcısına yüklenmeye başlanır.

Yeni nesil uydu alıcıları içerisinde Türksat’a ait kanal güncelleyen sistem entegre edilmiş halde piyasaya sunulmuştur. TKGS’nin olduğu alıcılarda her frekans yenilendiğinde manuel ayara gerek kalmadan periyodik olarak güncellemeler yapılmaktadır.

Smart-TV-Turksat-4A-uydu-kurulumu-2 Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu
Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu
Smart-TV-Turksat-4A-uydu-kurulumu-3 Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu
Smart TV Türksat 4A kanal arama

Türksat 4A uydu kurulumu elle yapmak

Buradaki görselde frekans değerini görmektesiniz. Yazılan değerleri aynı şekilde elle girmeniz gerekiyor. Uydu alıcılarda bazen ek bir frekans değerine gerek duyabiliyor. Bunun için uydu alıcı kurulumuna ayrı bir destek isteyiniz.

Smart-TV-Turksat-4A-uydu-kurulumu-4 Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu
Smart TV uydu kurulumu

Philips Smart TV kanal aramak için tüm ayarlar / kanallar / uydu kurulumu seçeneklerini takip ediniz.

Kurulum olmuyor ya da kanal araması tamamlandı ve sıfır kanal yazıyor diye yardım isteyenler için önce alttaki maddelere bakınız.

  • Kablolarda sorunun olabileceğinden kontrol ediniz.
  • Çanakta sorun olmuş olabilir. Birde LNB kontrol edin.
  • Kablonun televizyona girişini kontrol edilsin.
  • Birde bir kanalın frekansını yazarak arama yapınız.

Sinyalde sorun yaşıyorsanız sinyal yok yazıyor haberini inceleyin.

teknik destek