SnapChat o tasarım için açıklama yaptı

SnapChat o tasarım için açıklama yaptı

Snapchat kullanıcıları, SnapChat’in son tasarımını pek beğenmediklerini sürekli dile getiriyordu. Bu konu hakkında firma bir açıklamada bulundu. SnapChat o tasarım için şirket Ceo’su açıklama yaptı.

Son günlerde WhatsApp , FaceBook ve Instagram’a gelen hikaye özelliğinden sonra SnapChat’in birçok kullanıcısını kaybettiği görüldü. SnapChat yaptığı bu tasarım değişikliğiyle beraber ise eski günlerine geri dönmeyi planlıyor. Fakat gelen tepkilere baktığımız zaman SnapChat’in bu isteği pek gerçekleşmemiş gibi duruyor. Uygulamanın kullanıcıları yeni tasarımı çok karışık bulduğu gibi aynı zamanda pek sevmedi. Aslında bu durum firmanın planları içerisinde yer almıyordu. Kullanıcıların tepkileri ise firmayı ek bir çözüm bulma yoluna itti.

SnapChat o tasarım için Ceo’su açıklama  yaptı

SnapChat kullanıcılarının yeni tasarım hakkındaki tepkilerinin büyümesinden sonra şirketin CEO’su olan Evan Spiegel bir açıklama yapmak zorunda kaldı. SnapChat CEO’su Evan Spiegel yaptığı açıklamasında yayımladıkları yeni tasarımı savundu. Bu tasarıma kullanıcıların alışması gerektiğini söyleyen Spiegel, tasarımın hazırlanma evresinde tamamen kullanıcıların düşünüldüğü belirtirken tasarım konusunda geri adım atmayacaklarını da bildirdi.

SnapChat’in tasarım konusunda geri adım atmaması kullanıcılar üzerindeki etkisini yakında bizlere gösterecektir. Bazı kullanıcılar tasarımı kötü ve karışık bulduğu için uygulamayı kullanmaya devam etmeyeceklerini sürekli olarak dile getiriyorlar. Bu yüzden firmanın şuanki kararından vazgeçip vazgeçmeyeceği de merak ediyor. Uygulamanın son zamanlarda kan kaybetmesinin ardından bu tasarımın da ters tepki vermesi kullanıcı sayısının daha fazla azalmasına sebep olabilir.

SnapChat kullanıcılarının bazıları ise her ne kadar tasarımı karışık bulsa da alıştıklarını ve rahat bir şekilde kullanmaya başladıklarını belirtiyorlar. Diğer kullanıcılarında uygulamaya şans vermesi gerektiğini belirtenler var.