SnapChat’in tasarımı beğenilmiyor! İmza kampanyası başlatıldı

SnapChat’in tasarımı beğenilmiyor

SnapChat güncellemesinden sonra yeni kavuştuğu görünümüyle kullanıcılarından çok fazla tepki çekti. SnapChat’in tasarımı beğenilmiyor. Bunun üzerine şirketten herhangi bir düzenleme gelmeyince 1.2 milyon’u aşan SnapChat kullanıcısı Change.org üzerinden tasarımın değişmesi için imza kampanyası düzenledi.

teknik destek

Anlık video ve fotoğraf paylaşım platformu olan Snapchat, güncellemeden sonra elde ettiği yeni tasarımıyla beraber çok fazla eleştiri almaya başladı. Bunun üzerine 1.2 milyon SnapChat kullanıcısı Change.org üzerinden tasarımın değişmesi konusunda imza toplamaya başladı.

SnapChat uzun süredir Instagram ile girdiği yarışmada mücadele verirken bir yandan da hayatta kalmaya çalışıyordu. Fakat son darbesini kendi kullanıcılarından yedi. Anlık video ve fotoğraf paylaşım platformu olan SnapChat’in yeni görünümü karışık bulan ve bu görünümden memnun kalmayan bazı kullanıcılar Change.org sitesi üzerinden kampanya başlattı. Bu kampanyaya imza atan 1.2 milyon SnapChat kullanıcısı ise görünümün değiştirilmesi için oy kullandı.

SnapChat’in tasarımı beğenilmiyor

Yapılan bu kampanyanın ardından SnapChat bir açıklama yaptı ve yapılan bu açıklamada yeni tasarımın birçok kişi tarafından beğenilmediğini anladıklarını belirtti. SnapChat uygulamasının Android ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda yakında kullanıma sunulacak olan yeni özellikleri hakkında da konuşuldu. Keşfet ve Arkadaşlar sayfasının şimdilik birçok kullanıcı tarafından yadırgandığını fakat kısa bir süre sonra bu duruma kullanıcıların alışmaya başlayacağı belirtildi.

SnapChat’te yer alan bu yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar artık görselleri istedikleri gibi sıralarken izleme imkanına da sahip oluyor. SnapChat’in CEO’su ve kurucusu olan Evan Spiegel geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında yeni tasarımı savunmuştu ve değiştirmeyeceklerini belirtmişti.

müşteri hizmetleri