İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son iPhone 6c Söylentisi: Ocak Ayında Tanıtılacak ve Şubat Ayında Satışa Sunulacak, Metal Gövdeye Sahip Olacak

Çin kaynaklı bir raporda, Foxconn içinden edinilen bilgilere yer verildi. Rapora göre Apple’ın 4 inçlik giriş seviyesi iPhone 5c yerini iPhone 6c’ye bırakacak.

teknik destek

iPhone 6c’nin Ocak ayında tanıtılacağı ve Şubat ayında satışına başlamacağı raporda özellikle vurgulanıyor. iPhone 6c’nin iPhone 5c gibi plastik kasaya sahip olmayacağı belirtilirken, kesin olmamakla birlikte metal kasaya sahip olacağı belirtiliyor. Muhtemelen iPod touch gibi basit bir alüminyum kasaya sahip olacak.

Apple’ın 3D Tocuh özelliğine yer vermeyeceği iPhone 6c’nin Touch ID desteğine sahip olacağı kesin olarak düşünülüyor. 3D Tocuh özelliğine yer verilmemesinin sebebi olarakta Apple’ın bir süre daha amiral gemisi cihazlarının sarışını diri tutmak istemesi sebep olarak gösteriliyor. iPhone 6c’nin Apple Pay desteğine sahip olabilmesi adına bir MFC çipe de sahip olacağı bekleniyor.

Çıkış tarihi Apple için olağandışı dueuyor olsa da son zamanlardaki raporlarda ısrarla Şubat ayı üzerinde durulması sebebi ile artık bu tarihe güvenilmek isteniliyor. Öte yandan daha önce iPhone 6c iddialarını dillendiren analistlerin özellikle Kasım ayına vurgu yapmaları ve Apple’ın bu ayda herhangi bir iPhone lansmanı yapmaması sebebi ile tarihlerdeki tutarsızlıklar sürüyor. Genel olarak analistler iPhone 6c’nin 2016 yılının ilk yarısında gelecrğini düşünüyorlar.

Yeni giriş seviyesi iPhone 6c’nin özellikle iPhone 5s’in yerini dolduracağı tahmin ediliyor. Bakalım Apple tarafından ne gibi sürprizler bizleri bekliyor olacak.

müşteri hizmetleri