Şimdi yükleniyor

Sonsuzluk işareti iPhone nasıl yapılır ∞

Sonsuzluk işareti iPhone nasıl yapılır ∞

Sonsuzluk işareti iPhone nasıl yapılır ∞

Son Güncelleme tarihi 27 Nisan 2019 by Müşteri hizmetleri

∞ Sonsuzluk işareti iPhone telefondan nasıl yapılır haberimizde resimli anlatımla sonsuzluk işaretini göstermek istedik.

teknik destek

Sonsuzluk simgesi çoğu alanda kullanılmakta. Görsel olarak sık sık karşılaştığımız bu simgenin giyim ve takı alanında karşımıza çıkmakta.

Sonsuzluk işareti, günümüzde doğumla ölüm arasında ve sonrasında ebediyen birlikte olma anlamında kullanılmakta. Çoğunlukla Aşk konularında tercih edilmekte. Ama tarihte çıkışı ve amacı farklı olarak bilinmekte.

Sonsuzluğun işaretinin tarihine baktığımızda ilk bilinen yıl 1655′ de Wallis tarafından ortaya çıkması. Söylentilere göre Roma rakamlarından esinlenerek ortaya çıkmış. Matematikte kullanımı ise sonu olmayan anlamında kullanılmakta.

Windows bilgisayardan klavyeye ekleyebilirsiniz. Klavye kısayolu “Alt tuş ve 8734” tuşlarına basarak. Ekleme ise Unicode aramadan “221E” yazıp simgeyi bulabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti iPhone nasıl yapılır?

AYARLAR” / “GENEL” / “KLAVYE” “METİN DEĞİŞİMİ” buradan “+” simgesine tıklayıp ilgili alanları doldurunuz. İsterseniz aşağıdaki video’ yu inceleyebilirsiniz. Sorularınız varsa yorumunuzu bekliyoruz.

Sonsuzluk-isareti-iPhone-nasil-eklenir-2 Sonsuzluk işareti iPhone nasıl yapılır ∞

Sonsuzluk-isareti-iPhone-nasil-eklenir-3 Sonsuzluk işareti iPhone nasıl yapılır ∞

Sonsuzluk-isareti-iPhone-nasil-eklenir-4 Sonsuzluk işareti iPhone nasıl yapılır ∞

Sonsuzluk-isareti-iPhone-nasil-eklenir-5 Sonsuzluk işareti iPhone nasıl yapılır ∞

Anlatım iPhone 6, iPhone XR, iPhone 7, iPhone Xs, iPhone 8 dahil tüm modellerde denenebilir.

Sonsuzluk işareti, WhatsApp, Instagram, Facebook ve Android için bu ∞ simgeyi kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Karakter kullanılarak ta bu simge yapılabilir. Klavyeden çıkarmak için aşağıdakileri yapınız.

Klavyede, Alt tuşuna basınız sonra 8734 tuşlarına basarak kullanılabilir. Bu da bilgisayarda çıkarmaz ise o zamanda aşağıdaki ile devam edin…

Bilgisayarın başlat menüsündeki aramaya karakter işlem yazınız ve aratın ekrana uygulama gelecektir. Açıyoruz ve bu işaretle karşılaşacağız. İsteyen buraya Unicode yer alan aramaya 221E yazıp ulaşabilir.

teknik destek