Sonunda Bunu da Yaptılar! Apple Watch’u Kırdılar ve Onu GameBoy’a Dönüştürler

Apple Watch Game Boy

Geliştirici Gabriel O’Flaherty-Chan, geçtiğimiz günlerde Apple Watch Series 2’de Game Generation ve Game Boy Color oyunlarının oynanmasına izin veren, “Giovanni” olarak adlandırılan bir Game Boy emülatörünü çalıştırmayı başardı.

teknik destek

Gabriel’e göre, kare hızı ve performans arasındaki doğru dengeyi bulmak zordu ancak Apple Watch’un şaşırtıcı derecede kullanışlı bir emülatör olduğunu göstermeyi başardı.

Pokémon Yellow’daki kötü adamın adını taşıyan Giovanni emülatörü, mevcut bir iOS emülatörü olan Gambatte’nin açık kaynak kodu kullanılarak inşa edildi. Oyun içi denetim için ise Digital Crown ve jestler kullanılıyor.

Apple Watch Game Boy

Apple Watch Oyun

Kullanıcının yönergeler için ekranda gezinmesine izin vererek Digital Crown’u yukarı ve aşağı doğru döndürüyorsunuz ve ekrana dokunduğunuzda birtakım seçenekleri kullanabiliyorsunuz.

Giovanni, App Store’da görmeyi beklememiz gereken bir şey değil ancak azimle nelerin yapılabileceğinin büyük bir göstergesi. Zaten Apple, App Store’da emülatörlere izin vermiyor ve watchOS’un sahip olduğu kısıtlamalar nedeniyle bu tip girişimlerde sorunlar meydana geliyor.

Bununla birlikte, Giovanni’nin kaynak kodu Github‘da herkes tarafından indirilebilir olarak sunulmuş durumda. Ayrıca Giovanni’nin oluşturulmasının arkasındaki deneyime, geliştirme süreci ile ilgilenenler buradan devam ederek ulaşabilirler.

müşteri hizmetleri