Sony: Detroit Become Human için Türkçe dil desteği geliyor

1

Günümüzde çıkan birçok güzel oyun maalesef Türkçe dil desteğiyle çıkmıyor. Ancak bu konuda son zamanlarda Sony tarafında bazı önemli adımlar atıldı. Özellikle son zamanlarda PS 4 için çıkan oyunların çoğunluğunda Türkçe dil desteği var.

teknik destek <

Sony’nin geçtiğimiz yıl tanıtmış olduğu yapımlardan en fazla dikkat çeken oyun Quantic Dream’ın Detroit: Become Human’dı. Konu bakımından makineleşmiş bir dünyada yapay zekaya sahip yarı robot yarı insan mücadelesi anlatılıyordu. Kısa süre önce çıkış tarihi de açıklanmış olan oyun Detroit Become Human hakkında PS Türkiye’den çok güzel bir haber daha geldi.

PS4-44-1000×562

PS Türkiye, kısa süre önce yaptığı açıklama ile Türkçe dil desteğinin yeni oyunlarda olacağını belirtmişti. Ayrıca Nisan ayı içerisinde satışa çıkması beklenen God of War isimli yapımda da Türkçe metin desteği olacak.

Bu açıklamadan hemen sonra PS Türkiye ekibi bizleri sevindirecek yeni bir açıklama daha yaptı. Kendi sayfası üzerinden açıklama yapan PS Türkiye 25 Mayıs günü Detroit Become Human adlı oyun için Türkçe dil desteğinin olacağını söyledi. Tabii ki bu destek alt yazı şeklinde olacak.

Tabii ki bu şekilde Türkçe dil desteğinin olması PS4 satışlarını etkileyebilir.

müşteri hizmetleri