Sony, PS3 sahiplerine 65 dolar geri ödeme yapacak

ps3

Sony, PS3 kullanıcıları sevindirecek bir haberle güne merhaba dedi! Şirket, PS3 kullanıcılarına 65 dolar geri ödeme yapacak. İşte detaylar…

teknik destek <

Sony 2006 yılında oyun severler için PS3 model konsolunu tanıtmıştı. Tanıtım sırasında bu konsolun sadece bir konsol olmadığını, bilgisayar olarak kullanılabileceğini ve linux kurulumu yapılabilir demişti. Fakat bu durum çok uzun sürmedi. İlerleyen günlerde başlayan birçok güvenlik sıkıntısı ve diğer sorunlardan dolayı, şirket yeni bir güncelleme yayınlayarak bu özellikleri tam anlamıyla kaldırdı ve bu durum unutulan bir tanıtım oldu.

Ancak bir kullanıcı Sony’e dava açarak, Sony’in haksız duruma düşmesini başardı. Dava sonucunda şirketin PS3 kullanıcılarına 65 er dolar geri iade yapacağına karar verildi.

1 Kasım 2006 ile 1 Nisan 2010 tarihleri arasında ABD’den PS3 konsol satın alan kişiler, bu geri ödemeden faydalanarak 65 dolar bir ücreti cebine koyacaklar. Sizlerde bu tarih içerisinde almışsanız eğer sizde alabileceksiniz.

Şimdilik Sony, bu durum için 3.75 milyon dolar parayı masaya koydu ve geri ödemek için kollarını sıvadı. Ancak şimdilik ABD’yi kapsayan bu durum ilerleyen günlerde diğer ülkeleri de kapsayacak mı? Bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri