İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Söylentiler Gerçekse Çoğu Kişinin iPhone 7 Satın Almayacağını Tahmin Ediyoruz!

Şüphesiz söylentiler iPhone 7’nin bol yeniliklerle geleceğini ve eşsiz yükseltmeler ile bir önceki iPhone modeli 6s’e göre büyük farklılıklara sahip olacağını gösteriyor. Her yeni söylenti ile kullanıcılar kendilerini iPhone 7’ye hazırlıyorlar. Ancak son söylentiler pek iyi haberlerle gelmiyorlar!

Bu yıl Apple için büyük bir yıl olacak. 13-17 Haziran arasında şirket büyük WWDC konferansını gerçekleştirecek ve her yıl olduğu gibi bu yılda büyük yazılım yeniliklerini duyuracak. Özellikle OS X’in yepyeni MacOS olarak karşımıza çıkması muhtemel.

Apple’ın başta iOS 10, OS X 10.12 veya bir diğer deyiş ile MacOS 10.12, watchOS 3, tvOS 10’la birlikte büyük yazılımsal yenilikleri kullanıma sunacak ve başta kullanıcıları olmak üzere potansiyel müşterilerinin dikkatini çekmeyi başaracak.

Elbette ki Apple’ın en büyük hedefi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tarafında. Hem iOS’la hem de donanımsal yenilikleri ile bambaşka iPhone modellerinin bu yıl görücüye çıkması bekleniyor(du). Analistler Apple’ın yeni iPhone modeli için artık çok heyecanlı değiller. Sebebi ise Apple’ın çok büyük yükseltmere gitmeyeceğinin düşünülmesi. Yani 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması, çift arka kameralı iPhone 7 Plus veya iPhone 7 Pro’nun dışında tek övünülebilecek şeyin Smart Connector’e yer verilecek olması.

Tüm bunlar dışında Apple’ın iPhone 6s benzeri bir formda yeni iPhone modellerini tanıtacağı bekleniyor. Tasarımsal anlamda en büyük revizyon ise anten çizgilerinin yeniden tasarlanması ve azaltılması işaret ediliyor.

Bu kesinlikle iyi bir haber değil. Ayrıca analistler Apple’In 2016 yılı için büyük planlamalarının olmadığını, tüm büyük planlamaların 2017 yılına saklandığını da belirtiyorlar. Apple’ın 2017 yılında “S” yükseltmesi yerine yani iPhone 7s yerine direk iPhone 8’e geçiş yapacağını öngörüyorlar.

iPhone 8 için ise şimdiden büyük iddialar mevcut. OLED ekranlı, kablosuz şarj teknolojisine sahip, yepyeni bir ana ekran tuşunun iPhone 8 ile gelmesi bekleniyor.

Şu anki hali ile son söylentiler iPhone 7 için parlak değil ve Apple bu söylentiler dahilinde bir yol izlerse gerçekten hata yapacağı açık.