SpaceX hızlı internet için devrede

SpaceX hızlı internet için devrede

Elon Musk tarafından kurulan SpaceX  firması her geçen gün yeni atılımlar yapıyor ve gelişimini sürdürüyor.  Mars’a gitme hayali ile kurduğu bu şirketi çok daha farklı yollara çekmişti. Şimdi de SpaceX hızlı internet için çalışmalarına başlayan Elon Musk  yeni projesini duyurdu.

teknik destek

Bütün dünya basını tarafından tanınan bir hale gelen Elon Musk  yapmış olduğu atılımlar ve kısa süre önce uzaya yolladığı araç ile duyulmuştu.  Bazıları onun için yakın sürede uzaya göndermediği hiçbir şey kalmayacak şeklinde bir görüş bildiriyor. Elon Musk  Paz isimli uyduyu uzaya göndermeyi planlıyor.  Falcon 9 roketiyle bu gönderimi gerçekleştirmeyi amaçlayan Elon Musk  Dünya yörüngesini, Starlink adı verilen 12 bin adet internet uydusu ağı ile donatmayı planlıyor. Proje için ABD Federal İletişim Kurulu yeşil ışığı çoktan yaktı bile.

SpaceX hızlı internet açıklaması

SpaceX firması Twitter hesabında ”Vandenberg Hava Kuvvetleri Üssü’ndeki ekip geliştirilmiş kaplamanın son kalite kontrol işlemleri için ek zaman harcıyor. Yük ve araç güvenli kalıyor. Görev gerekliliği sebebiyle PAZ’ın 21 Şubat’ta fırlatılması öngörülüyor” notunu düştü.

SpaceX hızlı internet için devrede1

SpaceX firması 2020 yılı itibari ile internet uydularının kullanılabilir hale gelmesini amaçlıyor.Şirket bu plan sayesinde dünya çapında artan hızlı, ve güvenilir internet bağlantısı talebini karşılayabileceğine inanıyor.

ABD Federal İletişim Kurulu başkanı Ajit Pai, Amerika’nın dijital ayrışmışlığını birleştirmek için yenilikçi teknolojilerin kullanılması gerektiğini, SpaceX’in uygulamasının bu tip yenililçi bir teknoloji olduğunu vurguladı.

müşteri hizmetleri