Şimdi yükleniyor

Spotify 40 Milyon Ücretli Aboneye Ulaştı

Apple-Music-vs-Spotify

Spotify 40 Milyon Ücretli Aboneye Ulaştı

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

Spotify Mart ayından bu yana 10 milyon ücretli aboneyi daha bünyesine katarak toplamda 40 milyon ücretli abone başarısına ulaşmış durumda. Spotify’ın CEO’su Daniel Ek bu gelişmeyi gayet alaycı bir ifade ile Twitter’dan duyurdu. Alaycı ifadenin sebebi ise Apple’ın müzik servisi Apple Music ile Spotify’ın liderlik yarışında olması.

Apple Music son ortalam bazda aylık 1-1.5 milyon ücretli aboneyi bünyesine katarak büyümeye devam ediyor. Apple’ın paylaştığı verilere göre Şubat ayında 11 milyon, Nisan ayında 13 milyon, Haziran ayında 15 milyon ve Eylül ayında 17 milyon ücretli abone başarısına ulaşıldı. Spotify’ın rakamlarına bakılacak olursa müzik servisinin Mart ve Eylül ayında 3 milyon yeni abone edindiği görülüyor.

Apple’ın elbetteki müzik servisi Spotify’a göre oldukça yeni ve henüz kullanıcılar gözünde içerik bakımından bekleneni sunamıyor. Ancak şirket bu hızla devam ederse ki iOS kullanıcılarına da teşviklerde bulunarak büyümesini Spotify’a göre daha hızlı tutarak yakın zamanda en dişli rakibine yetişmeyi başaracak gibi duruyor.

Zaten son zamanlarda Spotify’a App Store üzerinde bazı zorluklar çıkartan Apple’ın hedefinde de bu var gibi duruyor. Apple Music’e iOS 10’la gelen yeni özellikler sayesinde zamanla daha fazla kullanıcıya en önemlisi ücretli kullanıcıya ulaşması öngörülüyor.

teknik destek

1 yorum

comments user
servet

Unkapanında bulamadığınızı apple müzikte buluyorsunuz, o derece yani, hiç şüpheniz olmasın apple müzik çok daha iyi

Yorumlar kapalı.