Şimdi yükleniyor

Spotify, Apple’ın Web Tarayıcısı Safari’de Artık Kullanılamıyor!

Spotify

Spotify, Apple’ın Web Tarayıcısı Safari’de Artık Kullanılamıyor!

Son Güncelleme tarihi 24 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Spotify’ın doğrudan internet sitesi üzerinden ulaşılabilen “web player”ı yeni site içi güncellemesiyle birlikte Mac’lerde yer alan Apple’ın web tarayıcısı Safari’de kullanılamaz hale geldi. Spotify’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama ise sorunun son güncellemeyle alakalı olduğu yönünde. Yine de cevapsız kalan sorular değil. Çünkü şirket tarafından sorunun ne zaman düzeltileceğiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

teknik destek

Uzmanlar problemin Spotify’dan değil Apple’dan kaynaklandığını söylüyorlar. Spotify’ın müzikleri korsancılığa karşı korumak için kullandığı “Widevine” adlı kopyalama korumasının Apple tarafından engellendiği iddia ediliyor. Spotify’ın bir süredir kullandığı bu yazılım, kullanıma sunulduğu günden bu yana büyük işler başardı ve her şartta müziklerin indirilmesinin önüne geçti.

Sonuç olarak, Spotify bu başarılı kopyalama korumasından vazgeçmek istemiyor, Apple da kendi web tarayıcısında bu yazılımın kullanılmasını istemiyor. Spotify’ın bu özel yazılımının Safari’de kullanılmasını etkilemeyecek şekilde çalıştırmanın bir yolunu bulduğu anda Spotify Web Player’ı Safari için yeniden kullanıma sunacağı kesin.

Elbetteki ortaya çıkan bu sorun Mac’te veya diğer Apple ürünlerinde Spotify’ı kullanmayacağınız anlamına gelmiyor. Spotify’ın macOS ve iOS ile uyumlu olan uygulaması şu anda sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Ek olarak, uygulamayı Mac’inize Spotify uygulamasını yüklemek yerine Chrome ile de Spotify Web’i sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

teknik destek

2 yorum

comments user
ayberk

Apple Music>Spotify

Yorumlar kapalı.