Spotify, Halka Arz Öncesi 60 Milyon Ücret Ödeyen Aboneye Ulaştı!

Spotify

Spotify, halka arza hazırlanırken 60 milyon ücret ödeyen abone sayısına ulaştı. Şirketin Mart ayında 50 milyon olan ücret ödeyen abone sayısı yaklaşık iki ay sonra 60 milyona ulaşarak rekor bir düzeyi görmüş oldu.

teknik destek

Ücret ödemeden reklamlı deneyim ile Spotify’ı kullanan kullanıcılar, ücret ödeyen abonelere eklendiğinde Spotify’ın dünya çapında 140 milyondan fazla aboneye sahip olduğunu söylemek mümkün. Apple Music, Apple’ın Haziran ayında gerçekleştirdiği WWDC etkinliğinde yaptığı açıklamaya göre 27 milyon ücretli aboneye sahip.

Apple Music, 2015 yılında faaliyete geçmesinden bu yana, abonelerine özel albüm bültenleri, konser ve orijinal televizyon programlarıyla ilgili içerikleriyle istikrarlı bir şekilde büyüyor ancak Spotify gibi ücretsiz müzik dinleme deneyimi sunmuyor. Apple Music’in yeni abonelere özel üç aylık ücretsiz deneme sürecinin ardından 9,99 TL’lik ücretli dönem başlıyor.

Spotify’ın ücretli aboneliği aylık 13,99 TL ve Spotify’ın geliri 2016’da yüzde 50’den fazla artarak 3.3 milyar dolara ulaştı. Halka arz ile şirketin gelirinin daha da artması bekleniyor.

müşteri hizmetleri