Steam üzerinden 10 milyon Grand Theft Auto V satıldı

Steam üzerinden 10 milyon Grand Theft Auto V satıldı

Grand Theft Auto V, Steam üzerinden 10 milyon Grand Theft Auto V satıldı. Oyunun geliştiricisi olan RockStar Games muhtemelen elde edilen bu satış rakamından oldukça memnundur.

teknik destek

SteamCharts ve SteamSpy’ın sunduğu verilere göre, Grand Theft Auto V oyunu Steam üzerinden 10 milyon satış elde etme başarısı gösterdi. Elimize bu konu hakkında geçen bilgilere bakacak olursak GTA 5 şeklinde de kısaltılan bu oyunun sahibinin satış miktarı; 10 milyon 48 bin 318’dir. Oyunu oynayan kişi sayısı da neredeyse 10 milyona yaklaşmış durumdadır. 200 bin kullanıcı bu oyunu satın aldıktan sonra 1 defa bile oynamadığı için oyunu oynayan kişi sayısı ortalama olarak 9 milyon 800 bin civarında kalmıştır. Fakat belirttiğimiz gibi oyuna sahip olan kullanıcıların sayısı 10 milyonun üzerindedir. Bu verilere göre oyunu Steam üzerinden satın alarak oynayan kişilerin oranının %97 civarında olduğunu görüyoruz.

10 milyon Grand Theft Auto V satıldı

Steam Spy’ın yayımladığı verilerin devamına bakacak olursak son 2 hafta içerisinde bu oyunu oynayan kişilerin sayısı da 2 milyonu bulmuş durumdadır. Steam üzerinden GTA 5’in eskisi kadar popüler olmadığını görüyoruz. Çünkü oyunun satış rakamına göre son iki hafta içerisinde sadece %17 kişi oynadı. Yalnız bu evrede 10 milyon rakamının oyunun sadece Steam üzerinden elde etmiş olduğu satış rakamı olduğunu söylememiz gerekiyor. Dışarıdan alınmış olan kodlar bu rakamın içerisinde yer almamaktadır. Oyunun bilgisayar platformları için ne kadar sattığının tahmin edilmesi gerçekten çok zor. GTA 5 sahip olduğu satış rakamıyla Steam’den en fazla satan Valve’nin geliştirmediği oyun unvanına sahip oldu.

müşteri hizmetleri